ed stafford

survivor denilince akla gelen , yenilebilecek her şeyi yiyen,amazon'u baştan sona 860 günde yürüyerek bitiren bi abimiz.

sadece donla ; patoganya'da , avustralya'da ,afrika'da bir hafta boyunca sağ kalabilir.

avustralya
patagonya
afrika
benim izlerken zor dayandığım bilumum canlıları yeme kapasitesine sahip, genelde sıfır derecesindeyken nasıl hayatta kalabiliriz temalı belgeseller yapan, safi survivor bir adam.
tek başına ıssız yerlerde genelde 1 hafta kadar yardım almadan ve malzemesiz hayatta kalan ve hatta kendi değimine göre hayatta kalmanın bir tık üstünü yapmaya çalışan doğa sever televizyon programcısı. sadece ölüm kalım durumlarında kullanmak üzere yanına aldığı acil durum çantası ve uydu telefonu ile yarı çıplak şekilde doğaya atılan bir abimiz. yediği şeyleri yazmaya gerek yok sanırım.
bear grllys gibi büyük bir ekip yerine tek başına hayatta kalmayı başaran koca yürekli abimiz
İşin içine televizyon giriyorsa bir hilesi vardır diye tahmın ediyorum ya aç bırakmıyorlardır adamı bear'ı ben öyle zannediyordum sonradan öğrendim ki adamlar bam güm götürüyor
Bear gr.'dan önce ed staff gelir benim için. müthiş ya dizi gibi oturup izlerim.
bear gr. daha cok macera filmi gibi geciyor. colde kum firtinasinda kalma deneyini agzim acik izlemistim.

ed stafford ise kavim lideri olan bir kizilderili, issiz bir adanin vahsi yerlisi, kavgaya onde giren mahallenin abisi gibi atliyor dogaya.
Amazon Nehri’ni baştan sonra yürümüş, Guinness Dünya Rekorları sahibi bir kaşiftir. Belgeselleri ile uluslararası ünlenmiştir. Bir ekip ihtiyacı da duymaz. Anı kayıt altına alabileceği gereçleri onun için yeterli olabilmektedir.

“Göremediğimiz daha kim bilir neler yaşamıştır?” diye düşündürdüğü de bir gerçektir.