duyar kasmak

Bu ülkenin en büyük problemleri duyarsızlık ile beraber duyar kasmaktır. Duyarsız olana söylenecek herhangi bir olumlu sıfat bulmak zor.
Duyar kasanlar genellikle sosyal platformlarda özellikle Twitter'da aktifler. Dertleri ne bunların demekten insan kendini alamıyor.meselenin özünü yakalamayan garip bir güruh bunlar.

Zenci mi siyahi mi meselesi? Şimdi bu ülkede zenci demek ırkçı bir söylem midir? Zenci derken bunu mu ifade etmiş oluruz. Ama siyahi derken doğrudan rengine vurgu yapıyorsun. Neden birinin rengi sizi alakadar etsin ki!
Diğer saçma bir duyar örneği. 'Tanrı deme günahtır.' Eee senden başka bunun günah olduğunu bilen var mı?

Bence büyük problem. Birçok toplumsal mevzuda görebilirsiniz bunu. Dünya görüşü zerre önemli değildir. Geçen kadına şiddet haberi...buram buram şerefsizlik kokan bir hareket var ortada ama hadsizin biri " kadının saçı görünüyor" yazmış. Eee derdin bu mu?

Kadın hakları, eşcinsellik, hayvan hakları, çevrecilik, çocuk istismarı, din, siyaset, insan hakları gibi mevzular duyarsız olan ile duyar kasan ahmaklar arasında çözüme ulaşamadan, tartışılmadan gündemden kaybolup gidiyor.
nerede, nasıl ve ne şekilde gerçekleştiği en önemli konulardan biridir. gereksiz, cahilce, savunduğu tezin altı boş olduğu duyarlar hiç bir anlam ifade etmediği gibi, karşıt görüşlülerin de ekmeğine yağ sürmektedir.

en çekilmez ve rahatsız edici ise, bağnaz kafaların her olayda dinden duyar kasmasıdır.
Kişinin, sosyal bir grubun gözüne girmek, kendi vicdanınını rahatlatmak için verdiği yapay, sanal tepkidir.