dünya turu

bu zamana kadar neden açılmadığını merak ettiğim başlık. çeşitli alt kategoriler adı altında açılmış, motosikletle dünya turu, otostopla dünya turu gibi ancak bu açılmamış. bir şeyler karalayalım o halde.

insanların yarısının hayalidir güzel bir dünya turu yapmak. ama yapabilen %1'i geçmez. bunun nedeni aslında çok basit. hayatımızı, kendimizin ne istediğine göre değilde, çevremizin ve sistemin ne istediğine göre şekillendirdiğimiz için. hani hep bir sıra vardır ya, doğ-okula git-mezun ol-askere git-iş bul-evlen-emekli ol-öl. eğer sen bu sırayı düzgünce uygularsan dünya turu hayalini gerçekleştirmen için kimi zaman para, kimi zaman enerji, kimi zaman da zaman bulamazsın. okula gittiğinde paran olmaz, evlendiğinde zamanın, emekli olduğunda ise enerjin. bu yüzden hayalimiz sadece hayalde kalır. ama sen bu zinciri tam olması gerektiği yerden kırarsan, iş bul-evlen arasında ki o ince çizgiye dünya turu hayalini sığdırabilirsin. mezun olduktan sonra hayalinizde ki dünya turu ne kadar maliyetli ise o kadar çalışıp ardından işi bırakıp çıkmak en kolayıdır. kendimizi kandırmayalım, kimse öğrenciyken dünya turu yapamaz. ya da evlendiğinde. ya da emekli olduğunda. tamam belki çok uç örnekler verebilirsiniz bana, rahmi çekmen gibi öğrenciyken dünya turuna çıkan, Gürkan genç gibi bisikletle gezen kişileri ancak onlar da zaten paragrafın başında belirttiğim o %1'lik kısımda ki şahıslar fikrimce.
yapabilmek için bankada yüklü bir miktarda para ve çalışma zorunluluğu olmamalıdır.
Son zamanlarda kafamın içinde beynimde dolaşan fikir.He öncelikle Türkiye turu yapmak istiyorum oda ayrı bir mesele de.Sosyal mecralarda gördükçe dünya turu yapan insanları çoşuyorum baya bi.Atacak kafam sonunda atlayacağım motoruma vuracağım kırbaçı gezeceğiz dünyayı :D