doların 5 tl olması

/ 2
Gecenin ilerleyen saatlerinde 5 i gören ve ilerleyen günlerde bunun sabit olacağının çağırısını veren bir ekonomik şok
Doların durdurulamayan şekilde uçuşa geçtiğini her kesime göstereceğini tahmin ettiğim olay. Psikolojik 5 TL bandı aşılmıştır, geçmiş olsun.
Yuvarlandığı hiç bir rakamdan aşağıya düşmeyen dolar için asılmış, geçilmiş, yenilmiş bir barajdir. Vatandaşi artık dolar 5in küsuratlarinda kaldığında "oh be dolar düştü" diye sevinecek kıvama getiren asamadir.
Bir gün ülkecek dolarla Stockholm Sendromu yaşayacağımızi düşünüyorum.
Tl'ye karşı egzotik kurlara katkısı yadırganamayacak kadar büyük.İktidarın hala her şey yolundaymış gibi çıkıp büyüme açıklamalarını yapacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum bu kez minare'nin kılıfı yok
(bkz: ölmüşüz gömenimiz yok)
(bkz: büyük güç türkiye)

nasıl bir bataklığın içerisindeyiz biz amk sözde idareci olacak şahsiyetler tarafından yapılan açıklamalar içimize su yerine kezzap serpiyor.
10 yıldır istikrarlı olarak dolara yatırım yaparım. bana sadece biraz daha paracık kazandırmıştır.
5'e düşse gene iyi dedirten başlıktır. 6'dan inemedi ki arkadaş. https://piyasa.paratic.com/doviz/dolar/ an itibari ile 6.3 görünüyor. dahada artacak gibi. nasıl olacak bu işler bilinmez ama düzeltilmesi gerek...
yil sonundan once spekulatorlerinde pusuda bekledigi buyuk haber gelirse(erken secim, teror olayi vb) kolayca 8 seviyelerine tirmanir. faiz artirimi artik zaman bile kazandirmiyor ve simdi sirada alicengiz oyunlari ile yurtdisina cikardiginiz kayit disi paralari kendi sirketlerinize kredi olarak verme zamanidir.
/ 2