dolapdere bit pazarı

pazar günleri Panayia Evangelistria Kilisesinin olduğu yere kurulur. herşeyin bir alıcısı vardır tanımı bu pazarda geçerlidir. kolu bacağı kopmuş barbie bebekler bile 25 kuruştan alıcı bulabilir. aklınıza gelebilecek her türlü çer çöpün satılık olduğu pazarda dikkatli gezerseniz ilginç eşyalar bulabilirsiniz. biz eskiden cumartesi günleri taksimde içip eğlenip sabah güneş doğmaya yakın yürüyerek bu pazara inerdik. cebimizde 15-20 lira varsa bir çuval kıyafet alabiliyorduk. 1 liraya çanta , pantolon , tişört , mont aklınıza ne geliyorsa alabiliyordunuz. hatta pazarlık yaparsanız bazen fiyatı 75 kuruşa bile düşebiliyordu. bir keresinde buradan 1 liraya çanta aldık , çantanın derinliklerinden 1 lira daha çıktı onunla da iki tane kazak aldık. en kötü cebimizde para bitince pazarın çöpüne atlar burada çöplerin içinden güzel kıyafetler bulurduk. çöpten çıkan pislik içinde görünen kıyafetleri evde yıkadığımızda pırıl pırıl olurdu. böyle bereketli bir yerdi. artık eskisi kadar uğramasam da dolar yükseldi diye midir nedir artık aynı kıyafetlere pantolonlara 5 lira fiyat çekebiliyorlar.

dip not: eğer fazla dikkatsiz biriyseniz cüzdanınız çalınabilir. siz dikkatli gezin.
Son yıllarda fiyatların yükseldiği pazar. Pazarlık yapmadan bir şey almayın.
gece 3-4 gibi kurulan bit pazarı. kurulduğu gibi butik sahipleri bavullarla gelip en güzel parçaları topluyor. ne kadar erken giderseniz o kadar iyi.
erken saatte gidenlerin değerli olan çoğu şeyi topladığı herşeyi bulabileceğiniz pazardır." gece çaldım taze taze" diye bağıranları duydu bu kulak. mutlaka gidilmesi gereken bir yer. pazarlıkla 100 liralık malı 5 liraya kadar indirebilirsiniz.
içerisinde altıpatlardan oyuncak arabaya, 70yılları sigarasından artık pek de kullanışlı olmayan ev aletlerine kadar her şeyi bulabileceğiniz pazar.
Satılan hiç bir şeye dokunmak istememe ama çok orjinal parçaları satın almak için çıldırma arası bir ruh halidir. Tek gitmemekte fayda olan yer