doctor who

bbc yapımı en uzun soluklu bilim kurgu dizisi. 1963-1989 yılları arasında dizi olarak, 1996 yılındaysa film olarak yayınlanmıştır (klasik seri) . 2005 yılında modern seri olarak adlandırılan yeni sezonlarla devam etmektedir. bugüne kadar 12 erkek tarafından canlandırılan 'doctor' rolü yeni sezonda bir kadın tarafından canlandırılacaktır. (bkz: war doctor) : spoiler
dizinin konusu; gallifreyli bir zaman lordu olan doctor'un telefon kulübesi şeklindeki uzay aracıyla uzayda ve zamanda yaptığı yolculukları anlatır (bkz: tardis). bu yolculuklarda doctor'a yol arkadaşları eşlik eder.
en sevdiğim dizidir. bir zamanlar gallere her gidişimde mutlaka doctor who experience'e de uğrardım, tabi bu süreçte 12. doktor, moffat, missy, russel t davies gibi kadronun büyük kısmıyla tanışma şansım da oldu :)
seyahat tutkumu en fazla körükleyen şey bu dizi oldu, önüm arkam sağım solum minik tardislerle doluyken uzaklar ama çok uzaklar bir saniye bile aklımdan çıkmıyor çıkmıyorrrr :)))
Dizi izleyicilerinin nerden başlasam acaba diye düşündükleri için bir türlü başlanılamayan dizi. Şimdi nerden başlayacağımı bildiğim halde başlayamıyorum. Alışkanlık oldu diziye başlayamamak