diyanetin 9 yaşındaki kızla evlenebilirsiniz fetvası

/ 3
(bkz: diyanet işleri başkanlığı)nın utanmazca yaptığı açıklamadır.

güzelim insanları islamiyetten soğuttular

kaynak

haberin tamamı;

"web sitesinde, nikah tanımı yapan diyanet, bulûğ çağına girmiş olanların da dinen nikahlanabileceğini belirtti. diyanet, bulûğ yaşının alt sınırını kızlarda 9, erkeklerde 12 olarak belirtti. diyanet, kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini bildirdi. diyanet'e göre ergenlik çağına girmiş kız çocukları nikahlanırken yanlarında velilerinin olmasının daha uygun olacağını da açıkladı ve “veli olmasa da olur” dedi.

“sözlükte ‘ulaşmak, yetişmek, iş gayesine varmak gibi' anlamlara gelen bulûğ, fıkıh terimi olarak, bir kimsenin çocukluk dönemini bitirip, ergenlik çağına ulaşması demektir. bulûğ çağına ulaşan kimseye bâliğ denir. ergenlik yaşı çocuğun vücut yapısına ve iklim şartlarına göre değişebilir. islâm hukukçularınca bulûğ çağının alt sınırı, erkekler için 12, kızlar için 9 yaş olarak belirlenmiştir. bu yaşa ulaştıktan sonra erkeğin ihtilam olması, baba olabilme devresine girmesi; kızın da adet görmesi, gebe kalabilme çağına ulaşması fiilî olarak bâliğ olmalarıdır. ancak erkek ve kızlar 15 yaşlarına ulaştıklarında, kendilerinde bu erginlik alametleri görülmese de bâliğ olduklarına hükmedilir. buluğ, kişinin dinen mükellef sayılıp, yetişkin insan statüsünü kazandığı dönemdir. bu çağa ulaşan ve akıllı olan kimse artık tam edâ ehliyeti kazanır. böylece, ibâdet, helal ve haram gibi dinî hükümlere muhatap; cezâî, malî ve hukukî yükümlülüklere ehil olur.”
9 yaşındaki kızla evcilik oynayabilirsiniz cümlesini yanlış anlamış diyanetin açıklamasıdır. yok eğer doğru anladılarsa da trollüyorlardır, cidden böyle bi açıklama yapabileceklerini düşünmek istemiyorum.
ülkemizdeki sapıkların pedofiliyi yasallaştırma çalışmalarının bir ürünüdür.
Çirkinliğin açıklama bulmuş halidir. Lütfen böyle bir şey olmuş olmasın dediğim bir durumdur.
Diyanet açısından hatalı olmayan açıklama. İslam'a göre açıklama yapmıyorlar mı?

Elçiye zeval olmaz. Sorunu dinde arayın. Belki asıl hastalık dinin kendisidir.

Çocuk tecavüzü deyince akla ilk dincilerin gelmesi tesadüf olamaz.
9 yaşındaki çocuğa sulanan ve bu işte emeği olan herkesin ta amk.
diyanet işleri başkanlığımızın son sıçmığıdır, dahası gelmesi normaldir.

devlette yaygın olan din inananları, azınlıkta kalmış dine inanaları tahrip etmesin diye kurulmuş "kurumun" ne hale geldiğini kendimden iğrenerek ve acılar içerisinde görüyorum.
çocuk gelinlerin artmasına olanak sağlayan, bastırılmış cinsel duyguların kadınlara yaşattığı ızdırabın en acı şeklidir.
diyanetin böyle bir açıklaması falan yoktur kaynak olarak verilen ve bu haberi piyasaya süren tüm sitelere bakın dini kavramlar sözlüğünden buluğ ve nikah kelimelerinin anlamlarından kırparak bakın buradan bu anlam çıkıyor vurun diyanete deniliyor bunun iyi niyetli olmadığı gayet açık uyanık olun basit bir iki tıklamayla nikah,buluğ ve rüşd maddelerinin tamamını okuyun diyanet islam ansiklopedisinden.yaftalamadan önce araştırın bari bir ciddiyetiniz olsun.bahsettiğim maddelerin tamamını okuduğunuzda bu haberlerin tamamının maksatlı hedef gösterici ve yanıltıcı olduğunu anlayacaksınız tabi objektif yaklaşırsanız.bu maddeleri okuduktan sonra hala bu mesele ile alakalı aklında soru işareti kalan olursa cevaplamaya hazırım.özetle diyanet her ne kadar siyasallaşmış iktidarın maşası haline gelmiş olsa da verdiği fetvalarda ve kitaplarında sorun yoktur sorun kitaplarda eserlerde yada kurumda değil kurumun başındakilerde.
/ 3