counter-strike global offensive

2012 yılında valve tarafından çıkarılan ve büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan son counter strike oyunu.

oyunda çeşitli modlar bulunuyor, basit eğlence, silah yarışı, ölüm maçı gibi. ama asıl olay rekabetçi modda geçiyor.

şöyle ki relabetçi maçlar minimum 16, maksimum 30 raunddan oluşuyor ve 16 raund alan kazanıyor. maçların geçtiği map'lerin bazıları da önceki oyunlardan tanıdığımız dust 2 ve inferno gibi mapler. tabi daha fazla map de var.

oyun kazanma ve maç sonu skor durumunuza göre ilk 10 maçtan sonra sizi bir yetenek grubuna atıyor, gümüş,nova, keleş gibi. tabi daha sonra siz oyununuzu geliştirerek global rütbesine kadar gidebiliyorsunuz.

peki bu oyunda kazanmak ve rütbe atlamak için yapılması gerekenler nelerdir?

-öncelikle bu oyunda fps herşeydir. o yüzden sağlam bir sisteminiz olması gerekmektedir. oyun ultra akıcı olmalıdır yani.

-kesinlikle ping sorunu yaşamamalısınız. bunun içinde adam akıllı bir internet ve ethernet kablosu lazım.

-elinize iyi oturacak kaliteli bir mouse ve iyi ses kasacağınız bir kulaklık olmazsa olmazdır.

-mümkün olduğunca arkadaşlarınızla beraber girmelisiniz. hatta o arkadaşlarınızda aynı kişiler olmalı birbirinizin oynayışını iyi tanımanız açısından. tek başınıza girerseniz rusların gazabına uğruyorsunuz söyleyeyim.

-oynadığınız haritadaki taktikleri, smokeları, flashları vs. çok iyi bilmelisiniz.

-oyunu çok iyi okumalısınız. atıyorum b'desiniz ve longdaki arkadaşınızdan info geldi bir sürü long var diye. hemen sazan gibi atlamayın longa, haritada bomba gözükmüşmü bir bakın. aksi taktirde boşalttığınız b'ye bomba kurmaya gelen bir uyanık her zaman olabilir.

veya diyelim ki karşı takımın aimi sizden daha iyi ama sürekli pushluyorlar. hemen kendinizi baba yiğit sanıp karşısına çıkıp ölmeyin. şeytanın aklına gelmeyecek bir yerde pusun ve öldürün.

-rekabetçiye girmeden önce en azından 10 dk da olsa ısınma açısından ne bileyim bir silah yarışı bir basit eğlence girin. eliniz ısınsın.

-toxic oyuncu olmayın. takımın huzurunu bozmayın.

-ve herşeyden en önemlisi karşıya hile gelmemesi için allah'a veya neye inanıyorsanız ona bol bol dua edin. zira oyun hileden geçilmiyor.
hala araliksiz oynadigim oyun, eski versiyonlara kiyasla rutbe sistemi ve gelismis grafikler ile counter efsanesinin modern bayraktari. Tek sorun hilecilere yillardir kalici cozum bulunamamasi
artık steam üzerinden ücretsiz edinilen, ancak daha önceden para verenlerin bazı ek özelliklere ve ayrıcalıklara sahip olduğu ve yine para vererek o özelliklere sahip olabileceğiniz (bkz: fps) tarzı oyundur.
son dönemlerde artan hile olayları ile çekilmez hal almıştır.
Bir zamanlar oldukça fazla oyuncusu olan ama şimdilerde unutulmaya yüz tutmuş bir oyundur.
Silverlerin bırakıp pubgye geçtiği oyun, bü yüzden sanıyorlarki cs go bitti. Varsa pubg yada csgo giren girelim beraber