couchsurfing

/ 16
Couchsurfing, insanların birbirine yardım etmesi konsepti üzerine kurulmuş bir konukseverlik ağıdır. Bu ağ vasıtasıyla sizi gittiğiniz yerde ağırlayacak, konaklatacak insanlara bulabilirsiniz.
şu linkten ulaşabileceğiniz abd menşeili, insanların kültürlerini paylaşmak, yeni insanlar tanımak (direkt olarak "beleş" hostel mantığıyla düşünülse de bir süredir) amaçlı kurulmuş sosyal medya sitesi. son zamanlarda üyelik sistemleri biraz daha paralı üyeliğe mecburi bırakmaya çalışsa hala işlevini yerine getirmekte.


bunun yanı sıra wwoof, workaway, worldpackers gibi çalış-kazan tarzı sitelerle de maddi yükünüzü bir nebze azaltma şansınız var.
Hindistan'da inanılmaz güzel işleyen sistem. Bir ay boyunca! Bir ay diyorum bakın, hiçbir şekilde sıkıntı çekmeden harika insanlar tanımama sebep olan uygulama. İnsanlar o kadar güzeldi ki; evlerinde ağırlayamadıkları zaman otel ayarladılar. Otel diyorum bakın, klimasına kadar düşündüler. Hatta öyle güzel insanlar var ki, couchu hiç görmedik ama adam kendi otelinde bile kalmamızı sağladı.
Event'lar vasıtasıyla harika organızasyonlara katılabileceğiniz, hostlar vasıtasıyla konaklayabileceğiniz, gezgin dunyanın hıçbiryerinde yalnız değildir temalı application
henüz tecrübe edememiş olduğum, vatandaşlığı aldığımda başlayacağım turlarda işime yarayacağını düşündüğüm olay / ağ / şey
Avrupada çokca kullandığım şık bir misafirhane sitesi. #interrailtürkiye grubu sayesinde kendinden daha samimi olarak dizayn edilmiş (bkz: couchrail) bir oluşum.
İnsanlarla ilişki kurmakta zorlanan benim gibi insanlar için acaba nasıl olur diye düşündüren uygulama.
/ 16