çorlu ahievran mesleki ve teknik anadolu lisesi

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bir meslek lisesinin bir sınıfında öğretmenlerine yapılan aşağılayıcı hareketler kesinlikle kabul edilemezdir.
Fırsata bu fırsat diyip öğretmenin sınıf hakimiyetine ve öğretmenliğe çamur atmaya çalışanlar bir anda ortalıkta peydahlandi. Ama kimse bu olaydan önce öğretmenin videoda ki kırmızılı çocuktan neler çektiğini? Sorgulamamis belli ki o çocuk belalı ugrasilmak istenmeyen bir çocuk.

Lütfen hocamızın videosunu sağda solda paylaşmayın onunda bir ailesi,çocukları sevdikleri olduğunu unutmayalım.
g ile ğ harfinin farkını bilmeyen torbacılara dahi lise diploması verip lise mezunu istatiktiklerini yükseltmek isteyen devlet, hiçbir zaman kaliteli eğitim veremez , veremeyecektir.

devlet eğitim sektöründen elini çekmelidir. fakirlerden vergi toplayıp durumu iyi olanların çocuklarına bedava ve kalitesiz eğitim vermemelidir.

çözüm şöyle olacak:;

sadece ortaokula kadar zorunlu eğitim olacak. isteyen liseye devam edebilir istemeyen meslek kurslarına giderek meslek öğrenir.

ilk ve ortaokul ile lise eğitimini sadece özel sektör verecek. gelir durumu iyi olanlar ücret ödeyecek. gelir durumu iyi olmayanların okul ücretini devlet ödeyecek. böyle bir sistemde okullar arası rekabet olacak ve çoğunu parayla/bursla okuttuğu için veli, mahallesindeki berbat okula bağlı kalmadan istediği kaliteli okulu seçebilecek. kalitesiz eğitim veren, böyle torbacı kılıklılara dersleri sabote ettiren, terbiyeli çocukları şiddete maruz bıraktıran kalitesiz okullar ise batacak ve piyasadan silinicektir.

böyle bir sistemde hiçbir okul bu torbacı kılıklı öğrencileri okulda tutmaz. eğitimi engelliyor ve veliler bunların yüzünden daha kaliteli okullara öğrencileri transfer ediyor diye anında uzaklaştırırlar. hiçbir insan hem para verip hem de çocuğunun böyle kalitesiz bir eğitim almasını istemez.

üniversiteler özelleşecek ve birbirleriyle rekabet edecekler. çalışkan ve başarılı olup maddi gücü olmayan öğrencilere ise burs verilecek. americada olan sistem budur. böylece üniversiteler yök'ten ve devletin kadrolaşmacı ve hantal yapısından kurtulur ve gerçek anlamda akademik bağımsızlıklarını kazanırlar.
ondan sonra "meslek liselerini hor görmeyin efendiler". al bak görmeyelim al.

kaç tane meslek lisesi gördüysem, duyduysam, okul maçlarını yönettiysem, izlediysem hepsi böyle. bir tane istisnasına ben de denk gelmek istiyorum abi. lütfen ya. ne olur ya. okulda çok çok uzun süreden beri gelen nasıl bir disiplin açığı varsa adam hocasına böyle şeyler yapabiliyor. saygıdeğer hocam idareye tutanakla gitse karşılacağı manzarayı ben şahsen hayal edebiliyorum. "hocam hiç bulaşma o çocuğa, biz şimdi işlem yaparız iki gün sonra gelir. arabayı çizer bir şey yapar delidir o uğraşma. annesi babasını da kaç kere aradık kimse takmıyor."

aile terbiyesi yok, okulda disiplin yok, bir yaptırım yok; benim gariban hocam ne yapsın ulan? öğretmenlik kutsal meslektir efendiler. etmeyin eylemeyin. o veletlerin nasıl tipler olduğunu, o idarelerin öğretmenler üzerindeki saçma sapan etkilerini, o velilerin o it kılıklı adamları okuldan atmasınlar diye yukarıdan buldukları adamları, verdikleri bağışları kaybetmemek için idarenin sürekli yaptıkları baskıları bilmeden bu kolay yargılamayın hocayı. yapmayın. ellerinden öperim hocam.