contemporary istanbul

Sanatrail - gezginsanat.

2005 yılından itibaren ülkemizde her sene yapılan bu etkinlik dört gün sürüyor ve asla kaçırılmaması gerekli.
sanattan anlayan anlamayan herkesin gidip görmesi düşünmesi zihninde yaşatması algılaması sorgulaması ve geliştirmesinde büyük fayda var.

14-17 eylül 2017 tarihleri arasında istanbul kongre merkezi ve lütfi kırdar uluslararası kongre ve sergi sarayı’nda 12. kez gerçekleşecek olan contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra avrupa, amerika ve asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirerek İstanbul’u geniş bir sanat izleyicisi kitlesinin odak noktası yapacak.

bölgesel karakterinden aldığı güçle orta doğu, balkanlar, kafkasya ve doğu akdeniz ülkeleri ile beraber avrupa ve amerika'ya uzanan contemporary Istanbul, tüm dünyaya hitap eden bir çağdaş sanat fuarı konumunda yer alıyor.

http://www.contemporaryistanbul.com/anasayfa/
2012den beri işlerimle içerisinde yer aldığım, fakat tam bir pazar mantığıyla yapılan asıl amacın satış olması biraz mide bulandırıcı. Fuar ın son gününde ise %50 daha ucuza alırımcı şahsına münasır koleksiyoncuların kol gezdiği bir mecradır. Türk sanatının vitrin görevini üstlenmiştir başka da birşey değildir.