çin

/ 2
hava kirliliğinin üst düzey olduğu bir uzak doğu ülkesidir. ayrıca dünyanın en kalabalık ülkesi olarak bilinmektedir.
hangi şehrine bakarak hava kirliliği üst düzeyde diyosun ??
3 kez gittiğim dev ülke. dünyanın en zengin mutfağı, kadim ve dolu bir tarih. ekonomi devi.
Çok gitmek istediğim yer
Nedendir bilmem ama bi gaza gelip gidemedim
Bana buraya gitmem için gaza getiricek birkaç şey soyleyecek yok mu ??
neden çin ??
gitmek istiyorum böcük neyim yiyolla, ispanyadaki çin mutfağı çok güzel değil ama...
Dünyanın tarihinin büyük bir bölümünü oluşturan asyanın rn büyük toprak parçalarından birisi
şu vizeyi almak için hala bir yol bulamadım. grup gezisi olmadan bordo pasaportlarda vize alabilse keşke!
Dünyanın en zengin kültür ve tarihine sahip ülkelerden biri ve gelecekte maddi açıdan da bir en olacakmış gibi görünüyor. Zamanında Çin Dil ve Tarihi mezunu bir tanıdığım Çince’nin müzikal bir dil olduğunu o yüzden konuşan insanda dinlendirici bir etkisi olduğunu söylemişti hep öğrenmek istemişimdir ama malumunuz Çince...
amerika’nın batı yakasında gezerken çinli tur rehberi erkek bireyinin tartaklamasına maruz kalmış, bir de üzerine ‘çin’e sakın gelmeye kalkma, gebertirim seni’ diye tehdit edilmiştim. gitmeyeyim bari napayım.
genellemelerden de hoşlanmam ama biraz fazla kaba bir millet, kalabalık ülkeleri de beni biraz ürkütüyor. seyahat zincirimde üst sıralarda yerini alamadı maalesef
Bir Uzakdoğu ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuzeyinde Moğolistan, kuzey doğusunda Rusya ve Kuzey Kore, doğusunda Sarı Deniz ve Doğu Çin Denizi, güney doğusunda Güney Çin Denizi yer alır.
zamanında çin'e olan ilgimle beraber uzakdoğu ile ilgilenmeye başladım , bu ilgi hayatımı değiştirdi sonrası çin ile alakalı olmasa da .birçok çin sineması izleyip muhakkak bir gün gitmek istesem de , köpek yedikleri aklıma geldikçe bir adım geride duruyorum : ) . daha önce karşılaştığım birkaç çinli kıza köpek yediniz mi daha önce soruma çok doğal bir şekilde evet dediklerinde bendeki algı aynı değildi. her halükarda tarih, kültür ve medeniyeti nadir toplumlardandır ve saygıyı hakediyor.
/ 2