cem adrian

/ 2
Son albümü "Tuz Buz" bugün yayınlandı.

Birsen Tezer, Ceylan Ertem ve Halil Sezai düetlerinin de yer aldığı albümde tüm sözler, müzikler, düzenlemeler kendisine ait. Çıta çok yüksek, şarkılar çok derin, dikkat kaybolabilirsiniz.
bir tv peogramında yaklaşık 20 sene önce istiklâl caddesi'nde kahve falına bakmak suretiyle falcılık yaptığını söyleyen, 4 oktav sesi olan ve fazıl say'a fazıl abi diye hitap edebilecek samimiyete sahip sanatçıdır.
kaliteli albümleriyle tanıdığımız geleceği daha parlak favori sanatçı..
1 haziran 2013 gezi parkı olayları sırasında eskişehir'deki konserini yarıda kesip yürüyüşlere destek vermiş sanatçı
Mahzuni'ye saygı albümünde dumanlı dumanlı parçasını efsane yorumlamış kendine has tarzı olan şarkıcı.
dinlemek isteyenler için
Fazıl Say’ın sesini keşfetmesi ile tanıdığımız sanatçı. Ses tellerinin normal bir insandan farklı olduğu söylentisine yorumladığı şarkıları dinlerken inandıran ses.
bir insandan nasıl hem kadın hem erkek sesi çıkabilir hemde sıfır detone olmadan herkes bu sıra tercihine kafayı takmış ama sözler sesler herkesin dinleyebileceği bir tarzı yok ama zaten herkeste dinlemesin :)
Birsen tezerle beraber yorumladığı "beni hatırladın mı" şarkısıyla insanı derin hüzne ve düşüncelere boğan sesiyle büyüleyen bambaşka diyarlarda gezgin eyleyen sanatçı arkadaşımız.
Bir dönem "ben seni çok sevdim" şarkısı dilimden düşmeyen sanatçıdır.
öve öve bitiremedikleri fakat bilmem kaç oktava sahip fakat 1 oktavını bile göremediğim ayrıca dinlemeye dahi katlanamadığım müzisyen.
bir ara ruh halimden ötürü çokça dinleğim müzisyen üç kere konserine gittim kesinlike salon performansı daha iyiydi açıkhava sahnelerinde aynı tadı vermiyor aynı zamanda akustikte de başarılı buluyorum summertime coverı hala ara sıra dinlediğim tek şarkısı olabilir ruh halimin farklı duygulara evrilmesinden ötürü dinlemeyi bırakmışım yeni fark ettim açayım da sarı gelin dinleyeyim
/ 2