buca

/ 3
Güzel kızlarıyla, apaçi erkekleriyle, ismini duyunca yüz ekşiten namıyla beraber izmir'in en kalabalık ilçesidir.
Üç yıllık ev sahipliğine teşekkür ettiğim fakat en fazla bir sene daha katlanabileceğim izmir ilçesi.
İzmir'in en kalabalık ilçesidir fakat bu yoğunluğu da belirli noktalarda hissedersiniz ayrıca yeni yapılan bağlantı yollarıyla inanılmaz hızlı ulaşım şansına sahipsindir.
düzgün bir yerleşim planı ile bornova'dan güzel olabilecek iken plansız, bol nüfuslu tıklım tıkış bir ilçedir. konum olarak konak ve alsancak'a, bostanlı'dan balçova'dan daha yakındır. ancak mevcut trafikle ulaşımı daha uzundur. buca'nın mottosu izmir'de her yere en az 1 saat uzaklıkta desek yalan olmaz.

dokuz eylül üniversitesi olmasa ilçe konyalı restoranlarından başka birşey barındırmazdı.

bir de metrosu olsa... ah ah
izmir'in efsanevi bir muhitidir. slav'lar dunyaya ne ise bucali'lar izmirli'lere odur.

edit: imla
şehir dışından gelerek yaz okulu aldığım dönemde, sıcağıyla, kalabalığıyla, trafiğiyle beni türlü piskolojik sıkıntılara sokmuş ilçe. Aynı zamanda hayatımda görmediğim kadar apaçiyide görmemi sağlamıştır. (hasanağa parkı çevresi)
"Bucalı" tabirinden ötürü 6 senelik fakülte hayatım boyunca gitmemeyi planladığım lakin 5.senesinde arkadaş hatrına gitmek durumunda kaldığım izmirin ilçesi. Pek bi olayı yok. Kalabalık bi ilçe işte.
konyalılar bornovoda daha aktiftir lütfen taklitlerden sakınınız.
barış manco sokaktaki aile tarafından işletilen küçük lokanta ve dokuz eylüle doğru çıkarken meşhur tostcu olmasa asla gitmeyeceğim yer, yine de aydın tarafı için güzel otostop noktası (bkz: tinaztepe)
seveni çoktur sevmeyeni daha çoktur. mahalle delikanlısı da apaçisi de mekan çocuğu da ordadır. benim için uğursuzdur nalettir.
/ 3