boşanmış kadın

aradığını bulamamış kadındır. boşanmış kadın ne aradığını da ne aramadığını da iyi bilir.

ancak! 3 ay gibi bir sürede biten evlilik zaten laf olsun diye yapılmış evliliktir. çünkü "karşıdakini tanımıyordum, ailesinin bu durumunu bilmiyordum" deme lüksü yoktur .
kurtulmuş ve nice kurtulacak olanlara örnek olabilecek kadın modelidir.
Sessiz kalıp oturmaktansa hayatının ne kadar özel olduğunun farkına varıp tüm acıları sırtlayan güçlü kadınlardır.
Verdiğim en güzel karardır. Kim bilebilir dünyanın tersinin düzünden daha güzel olmayacağı cümlesine bir örnektir. Boşanma kararı çok zor verilen bir karar. Hele ki çocuk varsa. Mutlu hiç bir kadın evini barkını düzenini bozmaz ama mutsuz yaşamaktansa boşanmak verilen en güzel karardır. Bir hayatımız var ve hayata tahammül etmeye gelmedik.
Sebebi her ne olursa olsun iki taraf için de zor bir durumdur. Amma velakin hayatın bir gerçeği olarak kabul edilip hayata devam edilmesi gerekir.
Toplumsal baskıya maruz kalan kadındır. Ailesi sürekli tekrar evlenmesini telkin eder, çocuklarını elin çocuğu olarak sıfatlandırır ve yabancılar ucuz kadın muamelesi yapar. Maalesef tüm bunları annem de yaşadı. 15 yıl babamdan şiddet görmesi yetmezmiş gibi bir de üstüne toplum ona psikolojik şiddet uygular. Boktan bir durumdur anlayacağınız. Tek başına zorlu bir hayat mücadelesine atılır bu kadınlar. Çalışır ve çocuklarını tek başına büyütür. Zorluklarla karşı karşıyadırlar çoğu zaman. Erkeklerin ahlaksız tekliflerini duymak zorunda kalırlar. En acısı ise sizin onun yaşadığı zorlukları engelleyebilecek bir gücünüz olmamasıdır.
Daha önceki toplumumuzda pek hoş karşılanmayan durumdur.
umudu ve heyecanı çalınmış kadındır, toparlaması zaman alır.