bodrum

/ 5
yaz aylarında büyük çoğunluğu istanbullular olmak kaydıyla, nüfusu 1.5-2 milyonu bulabilen güzide ege ilçesi. muğla'ya bağlı olsa da, aslında muğla'yı bodrum'a bağlayacak kadar gelişmiştir.

ayrıca hem coğrafya olarak hem de popülasyon olarak küçük türkiye diyebiliriz. zira ülkemiz gibi bir yarımadadır ve her bölgeden insanı -buna avrupa ve hatta amerika kıtasının tamamı dahil- barındırır.

bir de, burayı gümbet'ten ibaret zannedenler vardır. onlar için üzülüyorum.
Tatil cenneti muğla'nın güzide ilçesidir. ama başlı başına şehir gibidir. köyleri köy değil de, cennetten birer köşedir.
2016 yılında kız arkadaşımla gitttiğimiz tatil beldesidir. Hep kalabalık olduğu yazılıp çizilmişti. Ancak biz gittiğimizde her yer bomboştu. 150 metrelik sahil şeridinde denizde 25 kişi filan oluyordu. Gece Bodrum'un ünlü gece kulüplerine gidelim dedik oralar bile boştu. Sebebi tabiki 15 Temmuz'dan 2 sonra gittiğimiz içindi. Belki biz şanslıydık. Bodrum'u kaç kişi yazın bomboş bulup kafa dinlemiştir ?
belirli bir yaş üstü insanların istanbul vb. şehirlerden kaçarak ömrünün geri kalanını geçirmek istediği, orada yaşamaya başlayınca ortamın dedikodu kazanı olduğunu görüp katlanamayınca kaçtığı muğlanın güzel ilçesi
bir gezgin için yaşanılması zor olan yer. istanbul'dan bir gaz ile kalktık geldik ve bizim için gerçekten facia bir şeydi. bodrum da dahil muğla'nın ilçelerine gitmeyin. halkı çok kaba. sadece menteşe ilçesine bağlı yenice mahallesi bizi iyi karşıladı. çok yardımcı olmuşlardı. uzun lafın kısası bodrum'a değil yenice'ye gidin.
türkiye'nin en pahalı lokasyonları sıralamasında ilk 3'e girecek gözde tatil beldesi.
15yıldır inatla burjuvaların takıldığı yerlerde takılmam diyip, 2017de tesadüf bir kez uğramam ile tüm fikirlerimin değiştiği yer. üzerine iki kez daha gitmem cabası
Yokuşbaşına geldiğinde Bodrumu göreceksin. Sanma ki sen geldiğin gibi gideceksin.senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum da bırakıp gittiler....
Begonvilleri,bembeyaz evleri,koyları,denizi sanki saymakla bitmeyecek bir guzellik gibi...
Benim için Akyarlar bir yana bodrum bir yanadır. Babamın hayatta yaptığı en iyi işlerden biri olup zamanında akyarlardan almış olduğu yazlık sayesin de 30 lu yaşlarıma kadar her yazımı geçirdiğim cennet köşesi.

Not:babam sağolsun
/ 5