bjk çarşı

hayata karşı olanların, dünyanın düzenine, güçlü olanın her daim haklı çıkmasına karşı dimdik durmaya çalışanların bulunduğu taraftar grubu. bizler canlı tanığı olamadık ama forza'da abilerimizden gerekli adabı öğrenmeye çalıştık elimizden geldiğince. her beşiktaşlı babanın öğrenip, benimseyip çocuğuna aktarmakla hükümlü olduğu adap.
kısa bir bakış atmak ve bu oluşumun dinamiklerini anlamak isteyenler için şunu bırakıyorum şuraya
asi ruh
beşiktaş grubunun zamanında desibel rekorunu kıran taraftar grubu.
futbol maçını aşırı severek izlemediğim halde içinde kendi ruhumu bulduğum kapalıdaki büyük bir oluşumdur çarşı ve hiç bir zaman bu,şu çarşıdır diyemezsiniz.gerçekten büyük bir ruhtur ve tek bir insan,5-6 insan çarşı olamaz.içinde esrarkeş ve her şeye karşı olan grubuda barındırır.ve bu grup hıncal uluç ve endürstriyel futbol manyaklarının sürekli gelir kaynağı, primi olmuştur.

çarşı yı öven yada kötüleyen basın grupları hiç bir zaman doğruyu yaz(a)mamış ve o ruhu tarif edememişlerdir.ve işin en kötüsüde temeli yanlış gözlemlere dayanan sourtimesdeki eleştirilerin büyük bir çoğunluğu da bu tarz bir basının etkisinden başka bir şey değildir.yani basının "bjk nin öcü çarşı sı " ve "diğer takımların temiz taraftarları" karşılaştırması malesef başarılı olmuştur.

anarşizm ve küfür hala tüm taraftarlarda devam etmektedir.ancak taraftarlar arasındaki kopukluk küçük kıvılcımları söndürür yada çirkinliklerin birbirleri arasında boğulmasına sebep verir.çarşının tek yürek olmasının kötü tarafıda budur.çarşı sevdası uğruna çok acılar çekmiştir çekmeyede devam edecektir.
beşiktaş'ı sevme ve takımımla duygusal bağ kurma nedenimdir. en sevdiğim tanımı (bkz: tuncel kurtiz) yapmıştır: "biz dünyayı değiştirmek istedik, olmadı. ama dünya da bizi değiştiremedi. hayallerim var, ütopik dedikleri düşüncelerim var. insanlığın daha adil, güzel bir dünyada yaşamaya hakkı olduğuna inanıyorum. bütün insanların kardeş olduğuna inanıyor, ırkları küçümsüyorum. ben muhalifim, onun için beşiktaş'ın çarşı grubundan yanayım. çarşı, her şeye karşı."
futbolla aram çok kirli oynanmasından dolayı iyice soğumasına rağmen, bağlılığı, gündem içerisindeki olaylara karşı tavırları ve duruşları ile beni bağlayan taraftar grubu.
aynı zamanda beşiktaş ilçesinde bulunan çarşı'dır. lise ve üniversiteye hazırlık aşamasında dershanemin bulunması ile çok fazla vakit geçirdiğim, bu sebeple gına gelen ancak, son zamanlarda taksim'in leş bir hale gelmesinden sonra, güzel publar, mekanların açılması ile kendine tekrar bağlamıştır.