bisiklet turu için çanta hazırlamak

Birkaç saatlik sürüşler olsun, günübirlik yada birkaç günlük sürüşler olsun süre farklı olsa da hepsindeki temel amaç aynıdır.

Bişeylerden kaçıp kafa dinlemek, tabi bu esnada herhangi bir soruna karşında almamız gereken önlemler var malum.

Grupla veya tek başınıza bunların tam olmasına dikkat etmeli, sizde bulunmayanları grup arkadaşlarınıza aldırabilirsiniz.

Bunun aksi bir durumda sürüş ortasında gruptakilere dönüp;

‘Ehe lastiğim patladı da yama takımınız var mı? yada Ya şey fazladan sizde iç lastik var mı? (*oooeeeeh)’ demeniz gayet olağan.

Herseyın bası, mucıze ıcat guzelım alyen takımı
Planın aksayıp gece surusunun de olması ıhtımalıne karsın fosforlu yelek veya on arka aydınlatma
Baskalarından dılenmemeınz ıcın yedek ıc lastık ve yama takımı
Mını el pompası olmazsa olmaz o patlayan lastıgı ufleyerek sısırecek halınız yok heralde. Su yatagı mı bu?
Eldıven kask ve gozlugu zaten aldıgınızı dusunup soyleme gereksınımı bıle duymuyorum. Ama bu 3 lu mucıze ucludur.
Ruzgar gecırmeyen bır yelek, yagmurluk ve boyunluk. Surus sırasında en cok boyun agrılarıyla karsılasırız bunun sebeplerınden bırısıde boynunuzdakı tere esen ruzgardır. Boyunluk bu sorunu ortadan kaldırır.
Matara mumkunse cıft bırısının ıcıne lımonlu-karbonatlı vucudun alkalı sevıyesını duzenleyecek sekılde hazırlanmıs su, dıgerıne normal su
Mola verme ıhtımalınıze karsılık da mutlaka kılıt. Sonra Istanbu’dan cıkıp bısıkletle gıttıgınız Yalova’dan yayan donersenız, hoş olmaz.
Ve malum ekstrem spor olarak! Icra ettıgımız sporun ıcerısınde dusme olayı cok fazla yasandıgı ıcın tendurdıyot (*bak yıne yazamadım) pamuk ve sargı bezı de ıhmal edılmemelıdır.

Ve tum bunları ıcerısıne tıkıstırabılecegınız bır canta. Artık gıdon cantası mı olur kadro cantası mı olur heybe mı yoksa sele altı mı olur orası sıze kalmıs.
atlanmaması gereken temel ekipmanların dışında; dinlendiğim yerleri biraz daha neşeli hatırlamak için boya kalemlerimi ve her sayfası ayrı telden çalan küçük defterimi de eklediğim çantadır.