bisiklet alacaklara tavsiyeler

/ 2
dağ bayır gezmeyecekseniz dağ bisikletinden uzak durun.
sahilde deniz havası almalı kulaklığı takmalı hayaller kurmalı sürüşler için marketdeki kampanyalı amortisorlu dağ bisikletlerini almayın gerisi hallolur.
Her zaman öncelik temiz ikinci el olsun.

bir heves alınmış neredeyse hiç binilmemiş onlarca bisiklet gördü bu gözler. artan paranızla iyi bi kask, güzel bi eldiven alın.
bicycleraile bakın

insanları dinleyin ne istediğinize karar verin ve mümkünse deneme turu yapın

Paranızın tamamını bisiklete vermeyin
10 bölü 8 ile bisiklet kalan 2 si ile Kask lamba kilit lastik tamir seti alın

Gruplara katılın bireyselden önce grup sürüşünü öğrenin yolları izleri keşfedin. Sonra birey olur rahat sürüş keyfine erişirsiniz.
önce dengede durmayı öğrenin. daha önce hiç kullanmamış adam gidip de anasının örekesi gibi para verip de ikinci pedalı atamadan düşünce sıkıntı büyük olur.
Oncelikle yeni aldiginiz bisikletinizi 5 dakika, 10dakika, yarim saat bile olsa herhangi bir isinizi gormek icin disarida, gozunuzun onunde olmayan bir yere kilitleyip de birakmamaya calisin, kilitlemeden hic birakmayin zaten, bunun disinda apartman boslugunda vs degil evinizin icinde muhafaza edin cunku calarlar. Yeni baslayacak oldugunuz icin sehir bisikleti sizin icin uygun olacaktir sayet fazla hiz yapmak veya atlama ziplama gibi niyetleriniz yoksa. Zaten ulkenin yollari yap-boz gibi, dag bisikleti alir rahat ederim demeyin kocaman tekerlerin hamalligini yapmayin. Ilk bisikletinizi uzerinden cok gecmeden degistirme yoluna gideceksiniz zaten bisiklet zehirini alinca. Cogu kisi yol bisikletine gececek daha yuksek hizlara cikmak ve ayni eforla daha uzun yollari katedebilmek icin. Ikinci el olarak temiz bisikletler bulmak mumkun, degerlendirin. Sehir bisikleti olarak carraro sportive 225, bianchi touring m713 onerebilirim yeni baslayacak olanlara. Orta segment markalarin orta alt model sehir bisikletleridir bunlar. O kadar para veremem diyorsaniz ayni kadrolarin v frenli 21 vitesli modellerine de bakabilirsiniz.Fakat yol bisikleti candır.
Öncelikle 8-12 aylık kullanım hedefi belirleyin ve ona göre bir bisiklet (dağ, yol, şehir) seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra diğer teknik konularda boğulmayın fazla :)
dağ bayır gezmeyecekseniz boşa dağ bisikleti almayın, en iyisi yol bisikleti. 100km yi aşan hız oranları elde edip 30-40km yakındaki mesafelere günlük gezi düzenleyebilirsiniz, söyleyeyim acayip hızlılar.
kullanım amacı belirlendikten sonra, bu doğrultuda değişecek tavsiyelerdir. genel anlamda ise dağ, şehir veya yol fark etmez; sağlam bir kadroya ve boyunuza uygun jant ölçülerine sahip bir bisiklet seçmek elzemdir.
/ 2