bisiklet alacaklara tavsiyeler

bicycleraile bakın

insanları dinleyin ne istediğinize karar verin ve mümkünse deneme turu yapın

Paranızın tamamını bisiklete vermeyin
10 bölü 8 ile bisiklet kalan 2 si ile Kask lamba kilit lastik tamir seti alın

Gruplara katılın bireyselden önce grup sürüşünü öğrenin yolları izleri keşfedin. Sonra birey olur rahat sürüş keyfine erişirsiniz.
dağ bayır gezmeyecekseniz dağ bisikletinden uzak durun.
Öncelikle 8-12 aylık kullanım hedefi belirleyin ve ona göre bir bisiklet (dağ, yol, şehir) seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra diğer teknik konularda boğulmayın fazla :)
Her zaman öncelik temiz ikinci el olsun.

bir heves alınmış neredeyse hiç binilmemiş onlarca bisiklet gördü bu gözler. artan paranızla iyi bi kask, güzel bi eldiven alın.
sahilde deniz havası almalı kulaklığı takmalı hayaller kurmalı sürüşler için marketdeki kampanyalı amortisorlu dağ bisikletlerini almayın gerisi hallolur.
hafif olmalı, market markası olmamalı, amartisörlü, yerinden kalkmayan modellerden hiç olmamalı, yazılanlar gibi dağ gezmeyecekseniz dağ bisikleti olmamalı, hepsi bacaklarınıza külfet olur
en önemli tavsiyem hafif olması gerektiğidir. bagaja atarım, sahilde turlarım diye büyük bir hevesle aldığım giant katlanabilir bisikletleri bana göre ağır olması nedeniyle bagaja yerleştirmekte inanılmaz zorlanıyorum.
kullanım amacı belirlendikten sonra, bu doğrultuda değişecek tavsiyelerdir. genel anlamda ise dağ, şehir veya yol fark etmez; sağlam bir kadroya ve boyunuza uygun jant ölçülerine sahip bir bisiklet seçmek elzemdir.