birsen tezer

/ 2
gün geçmesin bir şarkısı yaralamasın.

önümüzdeki günlerde Ediz Hafızoğlu ve Cem Adrian ile düet şarkıları geliyor. Hazırlayın duygularınızı.
aşığım. öyle böyle değil hem de. bu kadını dinleyip sevmeyen bir insanla aramda net olarak seviye farkı olduğuna inanıyorum o denli. canlı dinleyin arkadaşlar, hem de ne yapıp edin dinleyin. hangi şarkısını baş tacı etsem bilemiyorum. öyle derin sevgisi bende. hele konserlerde kanunu eline alması dillere destandır. favori listem aşağıdadır.

-balıkesir
-değirmenler
-aşk bu değil
-delikanlı
2013 yilinda tanidim o kadife sesini gece balkona cikip sarkilarini acip ruhumu arindiririm her firsatta
yıl: 2013
O zamanlar çok hoşlandığım ve konuştuğum bir çocuk var. Birsen Tezer'i dinlemeyi ikimizde seviyoruz. bana bi türlü gidemediğinden bahsetti. kaç kez bilet almış her seferinde bir aksilik gidip dinleyememiş. Bu sefer ben seni götürecem bir ilk olsun dedim. Kadıköy sahnede olan konseri için randevulaştık. beraberimizde 2 arkadaş daha gelecek toplamda 4 kişi olacağız.
O Gün geldiğinde bilet almaya gittim kadıköy çalışanları yok. ( öğrencilik = parasızlık) biletix de her bilete 6 lira ek para alıyor. çalışanların kaçta geleceğini öğrenip ayrıldım. o zamanlar bir kız yurdunda kalıyorum tabi. akşama vakit var en azından süsleneyim bilinciyle hareket ederken pat! hatunun biri rahatsız. almanyalardan gelmiş. bendeki yardımseverlik midir nedir bilmem bi anda kendimi hastanede tanımadıgım bir kadının refakatçisi olarak buldum. haliyle arkadaşı aradım bilet al bitmesin diye. ısrarla bitmez cevabını alınca kapattım telefonu. Konserden yarım saat önce hepimiz buluştuk.

sonuç: Konsere bilet kalmamış. Yine bir şekilde gidememişti konsere.
Sonra ben defalarca gittim konsere. onunla hiç nasip olmasa da..
ben gelir ara ara sesine olan aşkımı yazarım buralara. üst üste iki konserini yakalayıp canlı dinleme mutluluğunu yaşadığım biricik kadın.
ilk albümünden bu yana kendisini tanıdığım, 2-3 defa canlı dinleme hatta sohbet etme imkanı bulduğum mükemmel kadın. alçak gönüllü, nefis bir tınıya sahip sesi olan güzel insandır. seyahatlerde dinlemek nefis gider.
mutlaka canlı dinlenmeli. tüyleri diken diken oluyor insanın. bir şarkıda ağlatıyor diğerinde güldürüyor. bu kadar keski geçişlere sebep oluyor konserlerinde
harika bir sesi ve yorumu var. genel olarak tüm şarkıları bana güzel hisleri hatırlatır ama "ne tuhaf" ın yeri ayrıdır.
ne tuhaf
“seni sevdiğimdendir gelirim ben bu yere” diyerek başlar, “bir ev boyadım sana, kapısı mavi, zili deniz” der susarım.
/ 2