biriyle birden iletişimi kesmek

/ 2
bazen sizi sıkıntıya sokan kişilere verilebilecek en güzel cevaptır. karşınızdaki kişi sizden bir karşılık beklerken sessizce hayatından çıkıp gitmek. bir anlamda da o kişiden vazgeçmek. çünkü bazen öyle anlar olur ki, öyle soğursunuz ki o insanlardan onlar için daha fazla uğraşmak istemezsiniz. onlar için savaşmaya değmez bilirsiniz. hem gereksiz yorulmazsınız, hem daha az üzülürsünüz.
Gayet etkili bir yöntem olmakla beraber bağımlılık gibi bir etkisi var sanırım. Çok arkadaşıma yaptım bunu neden aradım ama neden de bulamadım. Sanırım insanlar beni anlamıyor ya da dünya bana hazır değil ayak uyduramıyorum, open minded bir birey olduğuma inanıyordum oysa ki...
sonu öngörülmediği zamanlarda yapılır,riski en aza indirmek adına.

genelde yaparım. etkisiz eleman olmam sebebiyle pekte sorun yaşamadım. aranılırsa açmamak en iyisi . ısrar oluncada “ biraderim arama beni”denilip geçilebilir.

tabi bu açık kapı bırakmaz ama yeni kapılara teşvik eder
Bazen yoğunluk, bazen de birkaç harekete kıl olmak sebebiyle yapılan eylem. Sebepsiz olduğu düşünülür, bazen ilişkiyi kesen bile sebep bulamaz ama ben sebepsiz olduğunu hiçbir zaman düşünmedim.
bir kaç durum içeren olaydır:
1-Ona karşı ilgisizliğim başlaması.
2-Yalan konuşmaya başlaması.
3-Seviyesiz konuşmalar yapması(küfür,argo vb.)
dipnot;Yalan durumuda 3.maddeye girerdi ama yalan konusu benim için önemlidir bana karşı herşeyi yap ama yalan söyleme.
karşıdaki sizi çıkartmadan sizin onu çıkartmanız yararınıza olacaktır. hele de bu kişiler sadece işi düştüğünde sizin yanınızda oluyorsa.
Birden değildir o biriktirmişliktendir. Karşındaki insanı o okadar çok alttan alırsın ki yada ikili ilişkinde biz olalım diye fazlasıyla çabalamana rağmen bir yerden sonra hep kendinden verdiğini, karşılığının ise sana verilmediğini gördüğünde sessiz sedasız uzaklaşırsın en azından iyi günleri hatırladığında burukta olsa gülümseyebilmek için.
ctrl+a ardından backspace ile sonuca ulaşmak gibidir. Affı olmayanlara en güzel çözüm seçeneğidir. Aşağıdaki durumlarda yürürlüğe sokulur:
-narsist kişilik bozukluğu olanlar
-yalan ve ibresi çıkarcılığa ayarlı olanlar
-ben çerçevesinden çıkamayanlar
-iki yüzlüler ve arkadan laf yapanlar
-nankörler
Kendini geliştirmekte yetersiz kalan ve bu yüzden kolay tükenen insanlara karşı uygulanan tutum. Oto-savunma mekanizmasıyla ilgisi olduğu varsayılır.
"Seni hiç tanıyamamışım osman" ya da "beni hiç tanıyamamışsın hüsniye" gibi bir cümleyle bitmiş olabilir.
/ 2