bir ülke kültürünü en iyi anlama yolları

/ 3
arka sokaklara inmek lazım. çarşı pazar dolaşmak, belediye otobüsüne binmek lazım. sadece turistik yerleri değil, arka planda kalan yerlerede gitmek gerek.
İnsanlarıyla konuşmak. Kültür, insanlara yansır. Ne kadar çok insanla konuşursanız, daha iyi anlarsınız.
toplu taşıma araçlarını kullanmak bol miktarda fikir edinmemizi sağlayacaktır
insanlarla iletişimin veya onları gözlemlemenin en mümkün olduğu yerlerde dolanmak ve mümkünse gittiğin yerde bol bol yürümek.
o ülkeye gitmek, insanlarıyla sohbet etmek, sadece ünlü yerlerine gitmek değil, herhangi bir sokağında da dolaşmak, orasıyla ilgili kitaplar, dergiler okumak ve en önemlisi bütün bunları yaparken bir yandan da oranın insanlarını bol bol gözlemlemek. kendi en doğal hallerindeyken hem de. bütün bunlar için ise tek ihtiyacınız çokça merak etmektir.
insanlarla iletişimin veya onları gözlemlemenin en mümkün olduğu yerlerde dolanmak ve mümkünse gittiğin yerde bol bol yürümek.
ünlü yerler sadece maske biraz merkezden uzaklaşın ve yavaş yavaş kültürün tadına varın.
Öncelikle ön yargılı olmamak gerekiyor. Sonrasında o kültürden insanlarla tanışıp, vakit geçirmek önemli bir başlangıç. Merak ettiklerinizi iyisiyle kötüsüyle kimseye sormaktan da çekinmezseniz ve biraz da iyi bir gözlemciyseniz doğru yoldasınız demektir.
/ 3