bir insanın yalan söylediğini anlama yolları

gözlerini kaçırma şeklinde olabildiği gibi, burnuna sürekli dokunma ihtiyacı ya da soruya soru ile cevap vermek şeklinde tezahür edebilir.
yazarın burada ağır bir yalandan dilinin yandığı ve bir daha bunu yaşamak istemediğini, yalana kanmayan insanların bunu nasıl başardıklarını düşünürken açtığı başlık. (bkz: lie to me)'adlı amerikan dizisinde olduğu gibi mikro mimiklerle odaklanırsanız, ve bu mimiklerin anlamlarını bilirseniz, size söylenen yalanı anlar, sesinizi çıkartmaz, nereye kadar sürdüreceğini ve ne kadar yaratıcı olabileceğini anlamak için yalan söyleyen kişiyi kendi doğal haline bırakırsınız.bu sırada yüzünüzde hafif bir brad pitt gülümsemesiyle insan oğlunun acziyetinin basitliğinin farkına varmanın keyfini sürebilirsiniz. tabi bu keyfi sürebilmeniz için aklınızın açık olması lazım bir akıl açıcı olarak (bkz: weed) kullanabilirsiniz veya diğer her insan gibi` şuraya tıklayabilirsiniz.
mimikler yerine cümle içinde kullandığı tezatları ayırdetmeye çalışmanız, daha başarılı sonuçlara sebebiyet verebilir. anlaması daha basittir. onun dışında mimikler her zaman açık eder, öğrenilesi.

(bkz: beden dili)de önemli bi unsurdur.
yalan söylerken nabzın hızlanması nedeniyle burun kaşıma avuç içlerinin terlemesi gözlerini kaçırma gibi belirtiler tespit edilmiştir fakat bunlar kesinlikle yalan ölçütü değildir. bunlar yalan söylemeyi beceremeyenlerin yapacağı şeyler. profesyonel yalancılarda bunları görmek neredeyse imkansız.

(bkz: anlat sen seversin yalanı )
Göz bebekleri kuculmesi, avuc iclerinin terlemesi, abartili savunma yapmasi. Bir de istemsiz kalp atislari artmasi diyorlar da o esnada ekg cekemeyecegimiz icin cok da pratik bir bilgi degil.
kızarıp, elini saçlarına atıyorsa yalan söylüyordur.
Yerine ve kişisine göre değişir, ben karşısında rahat olabileceğim birine arka arkaya 7 yalan söylesem yine de çözemez ama gergin bir ortam ise denemem bile başıma ne gelecekse gelsin salarım doğruyu ortama. He karşımdakinin de yalan söylediğini çok anlayamıyorum orası ayrı.
herkesin potansiyel yalancı olduğunu unutmadıktan sonra, çok önemli olmayan yollar. paranoyaklık kazanacak.