Lifebox

bestami köse

Uzun yıllar Türkiye’de backpacker mantığını yaymaya çalıştıktan sonra Avruparail gibi tur saçmalıklarını neden ortaya attığını anlamadığım gezgin.
bestami, okuyorsun buraları biliyorum. hacettepe üniversitesi adına tekrar özür dilerim.

o gün söyleşide konuşma fırsatım olsaydı sana gönülden bir teşekkür etmeyi planlıyordum. genel de değil ha gayet kişisel bir teşekkür olacaktı. kalp kırıklarıyla hamburg'da sokakta kalacakken acil bir müdahele ile 4 dakikada couch bulmamı sağlamıştın. benim için attığın gönderinin altında duygusal anlar yaşanmıştı. hala unutamıyorum. unutamam da.

ekrana bir damla gözyaşı bırakıyorum.

edit: gözyaşı kuruyup duruyor, arada güncelleyiverin.
bu adamın 3 sene önceki halini hatırlıyorum. bir dolar bu kadar yükseldi bir de bu adam. çıktı takır takır tedx sahnesinde 5 bin kişiye konuştu. türkiye' de ise net en kıskandığım adamdır, hayatına arkadaşlarına dostlarına baktıkca acun ılıcalı'yı hatırlatır. uzun süre kendisini sevmedim, gerçekten ortamcı bir tip, bilinçsiz biri gibi duruyordu. fazla göz önünde olduğundan da olabilir. bolu kampında tanışıp biraz sohbet edene kadar kendisine karşı hep bir mesafeliydim. adam gerçekten sakin, efendi donanımlı ve dolu bir adam, tek sorunu konuşturması zor biraz. etrafı bu kadar kalabalık ve seveni fazla olan adam az gördüm, haliyle nefret edeni, kullanmaya çalışanı da çoktur. böyle adamların tek derdi sağda solda yazılıp çizilip kendinden habersiz olayların dönmesi bla bla. bunu engelleyebilir mi ? tabii ki hayır.
Kendisi düzgün çocuktur, sıfırdan 250/300bin aktif kullanıcı bir grup oluşturmak her babayiğidin harcı değildir. Buna rağmen kendisinde bir havalanma, g.t kalkması gibi olumsuz özellikler olmamıştır. Eskisi gibi alçak gönüllü ve arkadaşça hayatına devam etmektedir. İşi ticarete döktü, para kazanıyor gibi eleştiriler yersizdir. Adam kimseden zorla para toplayıp zorla etkinliklere katılmasını istemiyor. Organizasyon kısmında bir emeği varsa, hakkıdır, 3-5 birşey adama da kalır tabilki. Bestami'nin esas dikkat etmesi gereken şey çevresindeki yancılardır. Adamın 300 bin kişilik çevresini kullanmak yani daha açık yazarsak, Bestami adını kullanarak kendine işlerine rant sağlamak, nemalanmak isteyen tipler son 1-2 senedir çoğalmıştır. Bestami bu tiplerin aslında gerçek bir arkadaş olmadığının, çıkar ilişkisi için ona şirin gözükmeye çalıştığının farkına varırsa, bu tipleri etrafından temizlerse ya da en azından yancıların etkinlik, aktivite yaparken kendi adını kullanmasına izin vermezse iyi yapar. Yoksa, yancıların her olumsuz ve gıcık tavrının sorumlusu gibi bu adama karşı eleştiri ve olumsuz düşünceler çoğalır. Bunlar kimdir? onu kendi bilir, ben gol atamayan Ronaldo'yum, herşeyi bilmem.