bestami köse

/ 23
Yaklaşık dört senedir çevirdiğimiz sütlüce uykulukrail muhabbetimizin olduğu, ilk gezi (Amsterdam'da kolu kırılan Funda ve Fas'ta namaz kıldırmasını istedikleri) hikayelerinin best olduğu bir gezgin.
ps. mesajlarınıza ne zaman cevap vereceğini kestiremezsiniz.
Kendisini ilk gördüğüm günü anlatmak istiyorum.

Bir gün istanbul üniversitesi'nin bir bölümünde konferans vereceği duyurulmuştu. ben de tabi interrail oluşumuna gireli birkaç ay olmuş, bestami'yi yakından görüp ulan bu acaba nasıl bir adammış diye meraklanan gezginlerden biriyim. neyse konferans günü geldi çattı. salonda kendisini dinledim. konferans bitince salondakilerin çoğu dağılmış geriye birkaç kişi kalmıştı. yanına sinsice sokulup tanışmak için "merhaba" dedim. 2-3 dk ayaküzeri tanıştık, muhabbet ettik. son derece sıcakkanlı, kurduğunuz her cümleyi gerçekten dikkatle dinleyen ve her cümlenize önem veren biriydi. En azından bana öyle hissettirdi. muhabbetin sonunda "açeydim gollarımı getme diyeydim" dercesine sarıldı. böylece çok şükür bestami reyizi ilk kez orada görüp hac vafizemizi yerine getirdik.

daha sonra başka bir gün yılbaşı partisinin yapılacağı mekana gitmiştim. sanırım yıl 2015. yağmurlu bir gündü. parti hazırlığına gönüllü destek olmak için gitmiştim ama. beylikdüzü'nden çok daha uzakta bi yerde. sizi içirip sarhoş edip gömseler kimsenin haberi olmaz öyle bir yer. Neyse biraz balon şişirdim, etrafta uçuşan komik olmayan esprilere ortamdakilerle beraber gülücüklerle eşlik ettikten sonra ayrılmak için herkese topluca bir hoşçakal dedim. orada yaklaşık 1.5-2 saat boyunca takıldım, biraz da kimseyi tanımadığım için sıkıldım ve yabancılık çektim ancak bestami başganım saolsun çok sıcak davrandı, arada muhabbet etti ve vedalaşırken tekrar sarıldık. bu arada sarıldık falan diyorum ya, kız değilim yanlış anlaşılmasın, bestami'nin adını kötüye çıkarmayalım durduk yere

sonuç olarak sıcakkanlı bir insan, herkese tek tek ilgi alaka gösteriyor, facebook'tan birçok saçma soruma dahi her daim cevap vererek gönüllerde taht kurmuştur ayrıca.
İnterrail Türkiye grubunun kurucusu olan minnoş çocuk, aşk hayatı biraz karışık biz grupça zorlanıyoruz bu konuda, kendisini henüz canlı görmedim ama olsun, ama özeti şu o bizden biri. Zaten onu en çok bu yüzden seviyoruz.

Bu entry'i yazdıktan tam 3 gün sonra kalkan'da kocamla gezerken kafası hello kitty gibi gazlı bezle gezen bir çocuk gördüm aha dedim bestami bu. Kafasına direk düşmüş bu arada. Ay tanışayım fotoğrafta çektiririm diyip gittim yanına, sanki ilk kez görmüyoruz birbirimizi merhaba dedim sarıldım çocuğa. Bir anda kalabalık oldu oturduk hep birlikte sohbet ettik uzun uzun konuştuk. Fotoğraf çekilelim diyemedim bile çünkü adam o kadar doğal o kadar içten ki tam bir halk çocuğu. Ayrıca aşk hayatı da karışık falan değilmiş. Parti kursun oy verelim o derece yani. Kısacası iyi ki tanıştık, arkadaş olduk. O akşamki herkesle iyi ki tanıştık. Hepiniz çok hoşsunuz.
/ 23