berlin tegel havalimanı

Berlin'de bulunan iki havalimanından biridir.
Bu sebeple kesinlikle biletinizin hangi havalimanından olduğunu kontrol ediniz.

Bu havalimanından şehir merkezine çok sık otobüs ile ulaşım mümkündür. Şehir merkezine otobüsle 40 dk ulaşım mesafesindedir. Havalimanında uyuyacak ve yatacak yerler malesef yoktur. Oturacak koltuk sayısı çok azdır. Koltuklar demirdir. Koltuk aralarında kolluk var ve uyumak için uygun değil. Bunu bilerek planlayın varışınızı.

yemek oldukça pahalıdır, gazı dolu zippo çakmak ile kesinlikle geçmek mümkün değildir. çakmağın içindeki pamuğu vida yardımı ile söküp, pamukları bir cebinize koyun, o zaman geçmenize müsaade ederler. çakmağınızı bırakmayın.

çalışanların yüzde altmışı türklerden oluşuyor. tuvaletleri çok temiz değildir. çok fazla evsiz ve çöp toplayıcısının var olduğu bir havalimanıdır.

terminaller arası biraz yürüme mesafesi olarak uzak sayılır. o sebeple hangi terminalden uçağınızın olduğuna dikkat edin. ona göre erkenden gidin. özellikle türkiye uçakları için çokça kuyruk oluyor. ona göre davranın.

bedava internet bulunmuyor.
beklediğimden küçük ve eski çıkmasıyla hayal kırıklığına uğradığım havalimanı. buradan kalkan otobüslerle direkt olarak alexanderplatz'a gidebilirsiniz.