bazıları neden bencil

cevaplanabilir entry
Çünkü onlar aptal. Hayat dediğimiz şey paylaştıkça, empati yaptıkça güzelleşecek. Bunu bir gün herkes anlayacak fakat o gün geldiğin bu yazıyıyı okuyanlar olarak hiç birimiz hayatta olmayacağız belkide o gün geldiğinde torunlarımızın torunlarının torunlarının torunları gezegenler arası ışınlanma yapıyor olacak.
Hayatta kalma dürtüsüdür. Bundan dolayı bencil olmadığını söyleyen insan kendine yalan söylüyordur. Her insanda belli oranda bencillik vardır ki olmalıdır zaten.
insanlar bencil olmadığı anlarda bile aslında arka planda kendi çıkarlarını düşünme, planlama içgüdüsünden kaynaklıdır ancak bazıları bencillikte sınıf atlar, en üst seviyede yaşar, sadece kendini ve çıkarlarını gözetir. böyle insanlar günün sonunda yalnız kalmaya mahkumdur.
hepimiz benciliz, en çok da bencilliğe bok atan bundan yakınanlar bencil. bencillik güzel bir şey, kendini düşünmek, kendini birinci plana koymak aslında olması gereken. kimsenin hakkını yemediğin, kimsenin alanına müdehale etmediğin sürece bencil değilsindir.

erkek arkadaşınız hastaneleri sevmediği için sizinle doktora gelmiyorsa bu bencillik değil kendini düşünmektir; eğer siz hiç hoşlanmadığınız halde, hiç bir zorlayıcı güç olmadan onun istediği bir şeyi yapıyorsanız bu da ne özveridir ne de "ilişki böyle bir şey ağğbiiiğğğ" dir bu düpedüz aptallıktır.

bencil olun, kendi kıymetinizi bilin, başkasının alınına geçmeyin.
Yada bizi çok enayi zannediyorlar. Ama biz alttan alıyoruz diyede daha çok üstümüze geliyorlar.
çünkü tek bir hayatları olduğunu ve bu hayatta kendileri düşünmezse başka hiç kimsenin kendilerini düşünmeyeceğini biliyorlar. kendilerini düşünmenin sadece ve sadece kendilerinin sorumluluğu olduğunun farkındalar. yaşasın bencillik.