başucu kitapları

/ 2
belki kaçtığımız şeyleri bir anda karşımıza çıkardığı için cesaret aldığımız, belki de söyleyemediklerimizi veya aklımıza gelmeyenleri bir başkasının ağzından duyma şansı verdiği için gözümüzün önünden ayırmak istemediğimiz kitaplardır.

benim için ise; genazino-mutsuzluk zamanlarında mutluluk, ali lidar-yolun başı ve ismet özel-erbain'dir.
george orwell 1984 ve hayvan çiftliği, ray bradbury fahrenheit 451
asla bir tek kitap değildir, zaman içinde hem okuduğunuz kitapların sayısının artması hem de dünyaya, kendisize olan bakış açınızın dğeişmesi/gelişmesiyle değişen, artan ya da azalan, yüreğinize en çok dokunan, o an istediğinizi en iyi veren kitaplardır.

bir dönem "sevgili doğan kardeş"ti benim başucu kitabım, bir dönem "kayra ile kinyas" oldu, bir dönem "şeker portakalı" idi, bir dönem "canım babam" dı, bir dönem "şaşı kedi sokağında" oldu, bir dönem "küçük prens", bir dönem "yaz geçer", bir dönem "fırtına"ydı ve daha nice nice niceleri...

şu sıralar: küçük kara balık. nedenini ben dahil bilen kimse yok; sanırım yine kendimi arıyor, çok şikayet ediyor ve işim içinden çıkamıyorum. bilinmez...
benim baş ucumdaki kitap sürekli değişiyor, her kitaptan öğrenilecek bir şeyler olduğuna inanıyorum. tabii ki bazı kitaplar başucuma 3 - 4 kere gelmiş olsa da baş ucunuza ne kadar çok kitap koyarsanız kendinizi o kadar çok geliştirebilirsiniz.
Şu anda baş ucumda demir özlü’nün bir beyoğlu düşü kitabının bulunduğunu bildirebildiğim başlık.

Yarın o komidinin üzerinde bir başka kitap durur o zaman da baş ucu kitabım odur. Yani maksat yeşillik olsun. sözlük suserleri, belki bilmeyenler için yeni kitaplar önermiş olur. Güzel de olur.
Alber Camus Yabancı , her an bana bir şeyleri tekrar tekrar hatırlatır
10 defa da okusam yine bir okuyayım dediğim birden fazla kitaptır.benimkiler bu ara şunlar;
chuck palahniuk-tıkanma, george orwell-1984, mine söğüt-deli kadın hikayeleri, yaşar kemal-ince memed.
/ 2