bağlı kokoreç

akyaka'dan dönerken denizli girişinde tavas'ta ışıklarda beklerken bir anda duvar reklamıyla karşılaşıp hafifçe trafiği birbirine katıp en sol şeritten sağa kırmama neden olan kokoreççi. reklamda şöyle yazıyordu: vedat milor'dan 5 yıldız. türkiye'nin en iyi dördüncü kokoreççisi.

bu kadar aksiyona pişman etseydi üzülürdüm tabii ama neyse ki öyle olmadı.

yıllardır sakatat kültürüyle içli dışlıyım. yemediğim hemen hemen hiçbir şey kalmamıştır sanırım ama çok uzun süredir iyi kokoreç yemiyordum ve bu beni bir miktar üzüyordu.

mekan bahçeli ve iki kattan oluşuyor, çalışanları kibar ve güler yüzlü. fiyatlar ortalama bir kokoreççiden farksız. fakat aldığınız hizmet o kokoreççilerle kıyas kabul etmez.

kahvaltıyı yapıp yola çıktığımdan yarım ekmek arası istedim ve hiçbir şey söylemeden bekledim. merakım baharata boğacaklar mı ya da içine hiçbir sebze katacaklar mı idi. neyse ki endişelerimi yersiz kaldı ve çıtır çıtır ekmeğin arasında kararında baharat atılmış ve tuzlanmış orta küçüklükte doğranmış, ezilmemiş sulu sulu bir kokoreç geldi ki yerken aldığım keyfi asla unutmam. yanına da kendi üretimleri olan turşu suyu söyledim ki o da gayet başarılı.

ikinci yarımı söylememek için kokoreçi beklerken keşfettiğimiz elmallı pide bize engel oldu.
Keşke yemeseydim dediğim kokoreçi yapan mekân. "Ben bir daha böyle bir kokoreçi nerede yiyecem?" diye kara kara düşündürüyor.