ayrılmak isteyen sevgili davranışları

gereksiz darlama, bunaltma ve bu şekilde karşı tarafı yıldırma..
Buluşmak istememeler,gereksiz tripler,a’yı b anlamalar filan aptal saptal bir sürü türlü türlü bahaneler silsilesi
genellemek ne kadar doğru olur tartışılır. genelde ayrılmak isteyen ve bunu söylemeye cesaret edemeyen insanlar susmayı da tercih edebilirler. derin sessizlikle yıldırmak, "eeeh yeter bee" dedirtip ayrılmanızı sağlamak isteyebilirler. sizin ayrılmanız daha iyidir çünkü onların gözünde, kimsenin gözünde kötü olmayacaklardır böylece çünkü. ama bilmezler ki sessizlik yeterli değildir sevgiden vazgeçmek için. çünkü bazı sessizlikler çok yerinde de olabilir. ihtiyaçtır belki de, belki ilişkinin atlama eşiğidir. muhattabı kişiyi, bu ikisi arasında bırakmak haksızlık olsa da, durumun hangisi olduğunu çözmeye çalışmaktansa, beklemek, sessizliğe sessizlikle karşılık vermek belki de en doğrusudur. bu derin sessizliği kim ne zaman bozar bilinmez ama, sessiz geçen her dakika kalbin ateşini bi yakar bi söndürür sözlük. bu da bir gerçek. kısacası boktan bir durumun içine sokar insanı bu durumlar. seviyorsan sevdiğini hissettirmelisin. sevmiyorsan ayrılmak istiyorsan bunu da yüreklice izah etmelisin. insan işin içinde değilken böyle düşünüyor da belki o noktaya gelsem, ben de sessizce sinsice çekip giderim, tek kelime etmeden, bilemiyorum(swh) insanoğlu çiğ süt emmiş bunu mu yapamayacak di mi yaa
mesajlara geç cevap vermek (belli bir süre sonra hiç vermemek şeklinde evrilir) aradığında da ters cevaplar vermek.. hiç şaşmaz. aşıksanız gözünüzü açın, ''...ama meşgulmüş, ama ben de gereksiz ısrar ettim..'' filan diye kendinizi kandırmayın.. sinyali zamanında alın.
daha önce sorun saymadığı veya problem çıkarmadığı her konu hakkında problem çıkartmaya ve büyütmeye başlamasıdır.
Başta konuştuğunuz, anlaştığıniza emin oldugunuz konularda kendince değişimler yapan , zaafiniz her neye ise onun üzerine giden, mesajlar konuşmalar gibi günlük ritiminizi belirleyen iletişim biçiminizde aksatmalar ve umursamazligin rahatlığı ile sizi çıldırtan, yıldırıcı olsun da haklı şekilde terk edeyim diye düşünerek yapmadığinizi yaptıginizi, düşünmediğinizi düşündüğünuzu iddia eden modeldir . Bı de bunun harakiriyi sizin yapmanızı bekleyen modeli vardır. "Ben ayrılmış/ terk etmiş olmayayım, biraz daha üstüne gideyim ve o sihirli sözcükler ağzından dökülsün" diye bekleyenin ta kendisidir.
Sizce her şey yolundayken kendince buluttan nem kapıp farklı davranmaya başlama, üstüne psikolojik manipülasyona maruz bırakarak kendini aklama yoluna gitme gibi davranışlar örnek verilebilir. Kanaatimce kendi içinde “iyi” olmadığını bilip “iyi biri” tanımını başaramayan kişi vicdanını bu şekilde temize çekiyor sanırım. Yapmadığınız ve yapmayacağınız şey için altı boş ithamlarda bulunuyorsa şöyle bir geri çekilip durun da yarattığı o pis çukura kendi düşsün.