aykut kocaman

Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu iken en sevilmeyen insan olmuş kişi.Böyle defans anlayışı olmaz olsun
haşortman reis. kendisi küçük takımların büyük antrenörüdür ancak büyük takımlarda bu mentalite ile başarılı olma şansı sıfıra yakındır.
16 senelik futbol kariyerinin 8 senesini fenerbahçe'de başarıyla geçirmiş ve 1996 senesinde kaçtı denen şampiyonluğu trabzon'da 88. dakikada attığı golle trabzonspor'un elinden fenerbahçe'ye getiren isim olmuştur.

maç sonrası, uzun süredir şampiyon olamayan ve o sene trabzonspor'un yıllar sonra şampiyon olacağı beklentisine giren bir trabzonspor taraftarı intihar etmiştir. intihar olayından sonra aykut kocaman'ın yaptığı "keşke o golü atmasaydım ve o şahıs da intihar etmemiş olsaydı" açıklaması kendisinin zamanının kulüp başkanı ali şen tarafından istanbulspor'a satılmasına neden olmuştur.

dikkat edilirse burada şahsın futbolculuk dönemine dair yorumda bulunulmuş ve teknik direktörlüğü ile ilgili bir cümle sarf edilmemiştir.
10.dakka gol bul 80 dakika onu savun mantığını kendine felsefe edinmiş fenerbahçe taraftarını çileden çıkartan kanser eden görevi t.d olan birisi yada birşey
futbol cahili kibirli bir insandır. başarısızlığını arka planda tutmak adına bahaneler uydurmakla meşhurdur