aydın

/ 4
ege bölgesinde bulunan güzide ilimiz. en çok bilinen özelliği ise , üniversite tercih zamanında " lan burada deniz var yazayım" diye seçilmesidir. onu yazıp gelen öğrenci merkezdeki sulu park dışında bi sulu ortam göremez. haritada gördüğü deniz kuşadası'dır. o da aydın'a 1 saat uzaklıktadır.
Nazilli ve kuşadasına gittim geçen sevdiğimi görmeye iyi ki de gittim. Seviniz güzel insanlar
kuşadası gençlik festivalinde gönüllü görevli olduğum yer gezilesi yeri çoktur
aydın'ın meşhur köftecisi denilerek gittiğim yerde mekanın köftesini beğenmeyerek kafamda tarihe geçen ildir. üniversite yokuşunun oradaki parka çıkarak aydın'ın şehir manzarası seyredilebilir.
memleketimdir, memleketim.
ama insanlarından başlamak istiyorum. her ne kadar ege'nin en güzel konumunda olursa olsun insanları kendilerini geliştiremediği için yobazdır. iki kelime etmek güç.
merkezi aşırı küçük. bulvar dedikleri bir yer var, her şey orada toplanmış. araba ile 5 yürüyerek 15 dakikada bitirirsin.
adnan menderes üniversitesinin kampüsünü görmeniz lazım. tepede, yalnız. küçük. adnan menderes'e gideceğim derken ilçelere gitmek zorunda olanlar var. bir bilene danışsaydınız a çocuğum?
bu olumsuz yanları bir kenara bırakacak bir güzelliği var ki asıl bence dikkatinizi oraya verin, milli park. daha önce gidenler bilir böyle güzel bir doğa, böyle güzel bir deniz olamaz. sakın ola ki ilk koya gitmeyin orası hep kalabalıktır. 3 ve 4. koy müthiş, müthiş. gerçekten doğa ile bu kadar iç içe bir yer zor bulursunuz. yaban domuzcukları size bakıp bakıp gider.
velhasıl, aydın'a değil de yönünüzü hep kuşadası, zeus, milli park'a çevirin, pişman olmazsınız.
Ah 5 senem nasıl özlüyorum bazen ama dönmek gelmiyor içimden yine de gideceklere tavsiyeler verilebilir.
büyük ihtimalle uzun sürecek hayatımın 2 yılını geçirdiğim il. inciri meşhurdur.
Eski kız arkadaşımın okuduğu memleket. gide gele ezberlemiştim ey gidi. Mesire alanına teleferikle çıkın he.
/ 4