avustralya yangınları

2019'un ağustos ayından beri devam eden ve 500 milyon hayvanın, 24 insanın yaşamını kaybetmesine sebep olan felaket. tüm ülke birlik olup yangınları söndürmeye çalışıyorlar, fakat o kadar uzun süredir bir kuraklık var ki o bölgede yangınlara engel olmak çok güç. bir yandan bütün bunlar olurken, halkın devlet başkanı morrison'a da tepkisi artıyor. yıllardır kolaylaştırdığı endüstriyel hayvancılık yatırımları, petrol lobisiyle olan yakın ilişkileri yüzünden, iklim krizi çözümü konusunda pek yardımcı olmayan morrison şimdi sonuçları birinci elden hissediyor.
umarım en kısa zamanda yangınlar kontrol altına alınabilir daha fazla canlı zarar görmez ve ekolojik yaşam toparlanabilir, çok üzücü görüntüler var çok.
Bir an önce sönmesini dilediğimiz yangınlardır. Ekolojik anlamda ciddi bir tahribat. Yangınların bu kadar uzun zamandır sürdüğünü bilmiyordum açıkçası.
Şimdiye kadar söndürülmemesinin nedeni ney.
Aq 5 ay olmuş
avustralya devleti'nin konunun üzerinde yeterince durmaması sebebiyle aylardır devam eden, yürek yakan, bir çok endemik türün yok olmasına, bir çok hayvanın zarar görmesine hatta hayatlarını kaybetmesine sebep olan yangınlardır.

yerli halk ve itfaiye ekipleri çalışmalarını aksatmadan devam etse de profesyonellik ve nicelik açısından yeterli gelmemektedir. devlet bir çağrıda bulunmadığı ya da izin çıkarmadığı için yardım kuruluşları da alana müdehale edememektedir.