avrupa'daki türklerin cahil olması

/ 4
o kadar doğru bir başlık ki, neresine katılayım bilemedim. gelenekler, görenekler, farklı mezhep ve kültürden olan azınlıkların bir kimlik arayışı derken '' acun abi beatbox yapmaya geldim '' çıkıyor.

yahudilerin parayı kullanmayı bilmesi, almanların disiplini, ingilizlerin politikası gibi.
türklerin de en güçlü özelliği savaşmaktır.
devir de savaş devri değil siyaset devri olduğundan sıçıp sıvıyoruz işte. olayımız bu. sonra al döneri yine kes biç, e savaş kültürüyüz ya !
genellemenin yanlış olduğunu düşündüğüm, fakat genel olarak türklerde dikkat ettiğim bi özelliği tanımlamak istedim burda.

ortamız yok. özellikle zeka konusunda. ya azımız dahi seviyesindeyiz, ya çoğumuz tam moronuz. kabul edelim. yurtdışında, ortalama insanlar arasında moronluğumuz daha çok ortaya çıkıyor.
Türkiye'deki Türklerin, Avrupa'da ki Türklerden daha cahil olması..
Beyin göçü ile gidenlerle iş gücü olarak gidenleri bir tutmamak gerek
Avrupa'da ki türklerin cahil olmasi demekten ziyade daha cahilce davranmalari desek daha dogru olur. 3 seneden beridir yasadigim almanya hakkinda yorum yapmam gerekirsd cahilce davranan kesim cok,evet, fakat genellemek tamamen yanlis. Eski kusak olanlar entegre olamadigi icin ve 25 senedir almanyada olup almanca bile konusamayan insanlaf olduguni dusunursek cahilce davranan kesim ozellikle eski kusaklar.
almancı dersek daha anlaşılır sanki. çünkü burdan giden türklerle orda büyüyüp döner kesen türkler arasında bariz entellektüellik farkı var.
seçim sonuçlarından yapabildiğim kişisel çıkarımdır fakat çok da genellenemeyebilir
/ 4