avrupa turu

/ 2
Avrupa Turu'na çıkacak olan arkadaşlara bir tavsiye de benden olsun. komple İtalya'yı, Prag'ı, Paris'i ve Amsterdam'ı görmediğiniz bir tur prgramı eksik bir avrupa turu olacaktır. haydiavrupaya.com sitesinden tur kaydımı yaptırdım. 17 ülke ve 33 şehir gezilecek...
genel kanı çok masraflı olacağı yönündedir ve doğrudur. eğer çok para harcamayayım dersen Balkanlar tam sana göre...
Hepimizin hayalinde çok yapmak istediği bir şeyler var elbet. Benimde uzun zamandır düşünü kurduğum bir hayalim var. Baştan sona adım adım Avrupa kıtasını gezmek, yeni insanlarla tanışmak ve yeni kültürleri yakından tanımak istiyorum. Ne bileyim, pizzayı anavatanında yemek, Don Kişot hikayelerinde anlatılan yel değirmenlerini yakından görmek ve filmlerin çekildiği ünlü Avrupa sokaklarında yürümek gibi hayal.. Geçenler de sosyal medyada gezerken Avrupa Rüyası diye bir sayfa gördüm. Her gün başka şehirde uyanmayı vaad ediyor insanlara.. Tıpkı, hayallerimdeki gibi.. Bu yaz denemeyi düşünüyorum, sizin de böyle bir hayaliniz varsa bir bakın derim.

https://www.avruparuyasi.com.tr/avrupa-turu/
nasıl şekillendiği değişir ama nerden başladığı %80 bellidir.
-roma
lisedeyken arkadaşlarımla bir otobüse doluşup yaptığımız ve hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim tur. rotamız edirne-budapeşte-prag-paris-fransa'nın atlantik kıyısında adını hatırlamadığım köy-barselona-venedik-monaco-nice-kavala-edirne şeklindeydi ve özgüvenimi geliştiren, ufkumu açan unutamadığım bir gezi oldu.

2018 yazında da böyle bir fırsatı geri çevirdiğim için pişmanım. siz siz olun elinize fırsat geçmişse ya da böyle bir imkanınız varsa yola çıkmaktan hiç korkmayın gerisi bir şekilde geliyor
bir bakın bakalım siz mi daha ucuza gidiyorsunuz o turlar mı ?araştırmadan karar verilmemesi gereken bir tur. aldığım hediyeliklere kadar 1300 euroya 1 ay avrupayı arşınladık. otobüs yolculuğundan zevk alıyorsanız tercih edebilirsiniz ama trenin tadı da başka.
Özellikle müze gezmeyi sevmeyen bir insan için 2 ülkeden sonra hepsinin birbirine çok benzediği fark edilen ve sıkılınmaya başlanan tur. Yine de tadını çıkarmak lazım.
"param olsa de ben alsam" dedirten türde bir turdur. acilen avrupa turu filan yapmam lazım.
/ 2