avengers - infinity war

avengers - infinity war - dey-n6bSR

marvel yapımı çizgi romanın sinemaya uyarlanmış hali. 27 Nisan 2018de vizyona girmiş, geniş superkahraman kadrosuyla, gerekte konusuyla şuana kadarki Marvel serilerinin benim gözümde en iyi filmi olmuştur. 2 seri olarak düşünülen bu film, daha sonra tek filme çevrilmiş, fakat mayıs 2019da ismi daha açıklanmamış bir Marvel filmi vizyona girecektir. Öncelikle sinematik evreni, cizgiroman evrelerine göre konuyu farklı işlemiş. Cizgiroman evrenindeki hikayede, bu filmin baş kötüsü thanos, ölüme aşık olduğu için, bütün evreni yokedip başbaşa kalmak istemektedir fakat sinemada konu çok daha farklı. Thanosun, infinity stones adı verilen taşları toplayıp, evrene küçük oyunlar oynamasını konu alıyor hikayemiz. Gerek Avengers, gerek guardians of Galaxy, gerek wakanda bu adamı durdurmak için dünyada ve evrenin farklı yerlerinde savaş veriyor.

İlk olarak bir Marvel superkahraman filminden beklenen bol aksiyon filmde mevcut. Ayrıca, küçük espiriler yarıp geçiriyor. Ama konu bütünlüğü çok iyi işlenmiş, karakterler iyi taninmis ve hareketler ona göre yapılmış. Spoiler sayılmaz, iron man, vision, Dr strange ve Thor kilit roldeler.

Beklentim, scarlet witch in(filmdeki ismi wanda) cizgiroman daki kadar kuvvetli olması yönündeydi ama biraz nerf yemiş sinematik evrende. Diğer kahramanlar bildiğiniz gibi dicem ama pekte bildiğiniz gibi değil, izleyip görmenizi tavsiye ederim.

Edit1: sevgili mutantlarımız X-men i de filmlerde görmek isterdik fakat telif sorunları yüzünden göremiyoruz. Umarım telif sıkıntıları çözülür ve wolverineli Avengers filmleri de izleriz.
her sene çıkan çizgi roman filmlerinden bir diğeri.

aşağı yukarı her filmde aynı senaryo işlenir. iyiler kötüleri döver, kötüler yener gibi olurken iyiler her zaman bir yolunu bulur kötüleri dize getirir

bir de işin sonunda öyle böyle elbette amerika ya da amerikan menşei birileri kazanır.
spoiler başlığı altında yazılacak olsa bile spoiler'lar, entryleri görmekten tırstığım başlık ve henüz izlemediğim filmdir. izleyeyim buraları uçururum orası ayrı(swh)