avcılığın yasaklanması

En son Erzurumda 2 avcının vaşak(nesli tükenmekte) öldürüp bir de fotoğraf çekilmesini gördükten sonra fikirlerimin netleştiği durum. https://i.hizliresim.com/0Go138.jpg
Avcılık sporu(!) adı altında doğal yaşamı katleden bu bilinçsiz barzoları doğaya salmak çok da sağlıklı değil bence.
özellikle sinir olduğum bir nokta da, avcılığa spor olarak bakılması. Bir tarafın öldürüldüğü şeye spor mu denir??? umarım en yakın zamanda tüm dünyada yasaklanır. Her şeyin kökünü yeterince kurutmadık mı zaten insanoğlu olarak?
Devletin cengel boynuzlu dag kecilerinin yasam haklarini ihale ile avcilara sattigi, hayvan haklarini koruyacak ciddi bir kanun olmayan ulkemizde yakin gelecekte -uzak gelecek icin de umutlu oldugumu pek soyleyemem- gerceklesmeyecek olay. Yurtdisinda boz ayi, vasak, puma gibi vahsi etcil hayvanlari vuranlar da var, oradaki avcilik kurallari hakkinda bilgim yok ancak yine de akla yatan bir tarafi yok benim icin, zavalli egolarini bu sekilde tatmin ediyorlar sanirim.
Mevsimsel üreme sezonuna giren hayvanların avlanmasını yasaklayan kuraldır. Üreme dönemindeki hayvanların avlanması ve gereksiz katledilmesi ile birçok tür bu yüzden yokolmuş ve birçoğu da yokolma sürecindedir.