athena

yunan mitolojisi tanrısı, yunanistan başkenti atina'nın adını aldığı mitolojik unsur, bi ara üşenmezsem derleyip hikayesini de eklerim.

90lar sonu 2000lerin ortalarına kadar türk müziğine damga vurduğunu düşündüğüm türk punk grubu. birkaç yıldır gökhan-hakan kardeşleri türk ana akım medyasında sık sık görüyorum malesef. skalonga, köpek, yaşamak var ya, holigan gibi şarkılardan protest ruhtan buraya gelmeyi üzücü buluyorum keşke o ruhu tamamen koruyabilseydiler. yine yaklaşık 1 yıl önce yayınladıkları ses etme şarkısıyla hala athena burada mesajı verseler de o ses türkiye'de kaldığı müddetçe o mesajı tam olarak ulaştırabilicekleri meçhul.
Her ne kadar punk grubu olsalar da fazla popüler kültüre oynadıklarından dolayı punk camiasında fazla sevilmezler. İstanbul'da gerçekleşen The exploited konserinde alt grup olmuşlar ve yuhalanmışlardır. O günden sonra da sanırım hiç punk konserinde yer almadılar.
Benim güzel nickime isim veren gruptur. Seviyoruz efenim
Son klipleriyle şahinci zihniyetini çok güzel anlatmış, kimse de gıkını çıkaramamıştır.
ses etme gibi harika bir eseri bizlere sunmuşlardır.
Sıklıkla severek dinlemekteyim.
gökhan özoğuz ve hakan özoğuz kardeşlerin kurduğu Türk ska ve punk rock grubu.

Türkiye'nin ilk punk rock gruplarından biridir. Sonraları soundları ve türleri değişse de hala güzel işler yapmaya devam ediyorlar.
yunan mitolojinde akıl, sanat, strateji, barış ve savaşın tanrıçasıdır, babası tanrılar tanrısı zeus annesi zues'un ilk karısı hikmet tanrıçası metis'tir. kalkan, mızrak, zeytin dalı ve baykuş ile birlikte sembolize edilir.

aynı zamanda;
özoğuz kardeşlerin kurduğu ska ve punk türünde müzik yapan bir gruptur.
gökhan özoğuzun paylaşımları sonrası daha bir sempati duyduğum kaliteli müzik grubu. ihtiyacımız var, varolsunlar.
Mükemmel bir müzik grubudur. Anlamlı işler yapmaktadırlar. Şarkıları asla eskimiyor. Ayrıca yunan mitolojisindeki en sevdiğim tanrıçanın adıdır aynı zamanda.