atatürk arboretumu

merhaba güzel kız ve yakışıklı. şimdi elindeki telefonu yavaşça yere bırak ve artık o harika olduğuna inandığın (bazıları çok orijinal) fotoğrafları başka bir zaman paylaş bizimle. instagram hikayeleri , facebook, snapchat vb. sosyal ağlardan en sevdiğim yerden soğutmayın. tamam ulan gittin anladık. ben de defalarca gittim ama bokunu çıkardığının farkına var artık. gelinler sizin için bir şey diyemeyeceğim çünkü sizinki anlamlı ve güzel oluyor. neyse yeteri kadar sinirimi boşalttım sanırım.
arboretum'un kendine has bi havası var, her mevsim farklı şekilde gözlemleyebilirsin, kar yağdığında gidersen tertemiz karın içine gömülebilirsin mesela.
Bir kere gitmek işkence, dönmek işkence.

Sonra yanındaki krakeri bile içeri aldırtmıyorlar, içeride saatlerce aç kalma ihtimaliniz yüksek çünkü yiyecek, içecek bir şey bulamıyorsunuz. Eğer gidecekseniz mutlaka karnınız tok gidin, su almak serbest bir tek.

Ortama asla lafım yok, mis gibi şahane, fotoğrafçılar pek bir memnun ama beni biraz boğan bir ortam, sanırım kapalı kalmak hissi bir nevi.
Görenler olduğunu öğrenince geçtiğimiz yıl geyik görebilmek için gittim. arkadaşlarımdan ayrılıp derinliklerine doğru epey yürümüştüm fakat göremedim :( bu da böyle hüzünlü bir anımdır.
Sarıyer bölgesinde bulunan belgrad ormanının da hemen dibinde çok güzel bir milli parkımız.giriş ücretli ne acıdır ki.ama güzel yani görülesi.
haftasonları daha yüksek fiyat istedikleri yer. insanlara güvenmedikleri için içeriye pet şişede su bile almıyorlar.
içeri girerken yiyecek ve içecek sokmak yasak. yani şöyle huzura doğru bakarken bir şey yiyip içemiyorsun. bu durum insanı üzüyor ve itiyor sözlük. bir kere gittim gördüm. bir kere gidip görülesi ama devamı getirilemeyesi bir milli park. nedeni? insanımızda oluşmamış çöpünü etrafa saçmama bilinci. tşkler millet.
Etrafı ormanlar ile sarılı olan Bahçeköy'de bulunan Atatürk Arboretumu gerçekten de muazzam bir yer. Burası yapılacak keyifli yürüyüşlerin yanı sıra fotoğrafçılar için de bulunmaz bir nimet.

Aynı zamanda bir müze ve bilimsel araştırma sahası olduğu için içerisinde yapabileceğiniz şeyler çok kısıtlı. Tripot kurmak, yemek yemek (mandalina bile) ve hatta bir örtü serip oturmaya kadar her şey yasak.

Bu arada son videomu Atatürk Arboretumu 'nda çektim. Beğenirseniz destek olmak için abone olmayı unutmayın :d
ziraat mühendisliği öğrencileri için girişi ücretsiz olan yeşilliği bol park.