Atatürk

/ 3
Anlatmaya asla kelimelerin yetmeyeceği, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu, keşke bir daha gelse dediğimiz yüce insan..
Kelimelerle tasavvur edilemeyecek kişidir.bu fani dünyanın başına gelmiş en güzel şeydir. Fani bedeni dünyanı terkedeli 79 yıl olmasına rağmen ışığı öğretileri ve ilkeleri yaşam boyunca yaşatılacak önderdir.

(bkz: benim cumhurbaşkanım gazi mustafa kemal atatürk)
(bkz: ulu önder mustafa kemal atatürk )
Eğer sizi kurtaracak bir lider bekliyorsanız size hiçbir şey öğretememişim demektir sözünün sahibi Ulu Önderimiz
"ulu önder atatürk" ünvanını sonuna kadar hak eder, Liderlik kavramının insan vücuduna bürünmüş halidir, atadır, atamızdır.
"Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım."
Sözünün sahibi olup, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur.
5000 e yakın kitap okuyup bir ülkenin kurucu faktörü olup, iki kitap okumuş sempatizanın sosyalist o yok yok burjuva devrimi yaptı vs gibi tanımlara sokmaya çalıştığı kişilik..
selanik dogumlu bir türk subayidir. turkiye cumhuriyeti'nin kurucu lideridir.
devrimleriyle türk toplumunu modernleştirmiştir. (bkz: başkomutan)
milletin efendisi olarak gördüğü "köylü" kavramının günümüz türkiye'sinde cahil insanlarla dalga geçmek için kullanılan bir tabir olduğundan habersiz efendi bir milletin atasıdır. hiçbir zaman soytarı bir milletin, kendinden geçmiş, emperyalizmin kucağına oturmuş, haksızlığa, adaletsizliğe, bağımsızlığa karşı sesi çıkmayan bir milletin atası olmamıştır. (bkz: köylü milletin efendisidir) 1940'lı yıllada yaşayan türklerin atasıdır, babasıdır herşeyidir. 2000 li yıllarda yaşayan insanlar için ise sadece resmini paylaştıkları bir hikaye kahramanıdır.
/ 3