atatürk

Anlatmaya asla kelimelerin yetmeyeceği, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu, keşke bir daha gelse dediğimiz yüce insan..
"Ben çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım."
Sözünün sahibi olup, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur.
Kelimelerle tasavvur edilemeyecek kişidir.bu fani dünyanın başına gelmiş en güzel şeydir. Fani bedeni dünyanı terkedeli 79 yıl olmasına rağmen ışığı öğretileri ve ilkeleri yaşam boyunca yaşatılacak önderdir.

[bkz title="Benim Cumhurbaşkanım Gazi Mustafa Kemal Atatürk"]
[bkz title="Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk "]
"ulu önder atatürk" ünvanını sonuna kadar hak eder, Liderlik kavramının insan vücuduna bürünmüş halidir, atadır, atamızdır.
Eğer sizi kurtaracak bir lider bekliyorsanız size hiçbir şey öğretememişim demektir sözünün sahibi Ulu Önderimiz
İşittim ki, bazı arkadaşlar yoksulluğumuzu bahane ederek memleketlerine dönmek istiyorlarmış. Ben kimseyi zorla milli meclise davet etmedim. Herkes kararında özgürdür, bunlara başkaları da katılabilirler. Ben bu mukaddes davaya inanmış bir insan sıfatı ile buradan bir yere gitmemeye karar verdim. Hatta, hepiniz gidebilirsiniz. Asker Mustafa Kemal mavzerini eline alır, fişeklerini göğsüne dizer, bir eline de bayrağını alır, bu şekilde Elmadağ’ına çıkar, orada tek kurşunum kalana kadar vatanı savunurum. Kurşunlarım bitince de bu aciz vücudumu bayrağıma sarar, düşman kurşunları ile yaralanır, temiz kanımı, mukaddes bayrağıma içire içire tek başıma can veririm. Ben buna and içtim!...”

anlatabildim mi ?
5000 e yakın kitap okuyup bir ülkenin kurucu faktörü olup, iki kitap okumuş sempatizanın sosyalist o yok yok burjuva devrimi yaptı vs gibi tanımlara sokmaya çalıştığı kişilik..
büyük türk’tür. türk tarihinin yetiştirdiği en büyük kişilerden birisi ve milletin kurtarıcısıdır.

yurtdışında göğsü gere gere övünebileceğim en büyük milli ve şahsi değerimdir.

“ey büyük atatürk! açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.”

(bkz: andımız)