assos

çanakkale behramkale'de bulunan antik kent. harika doğası, pırıl pırıl denizi ile en sevdiğim yerlerden biri. kadırga koyu muhteşem.
hayatımda bir kere gidip aşık olduğum yer. nereye gitsek sessiz sakin olur dedik assosu keşfettik. özellikle kamp alanlarının olduğu yerler öyle sessiz ki birçok aktiviteyi yapmış bitirmiş olsan bile saatler ilerlemiyor. gece boyu sohbet edebileceğin, etrafın karanlığından yıldızları rahatça görebileceğin, kocaman taşlardan yatak yapan insanı izleyebileceğin, dalgaları sonsuza kadar dinlemek isteyeceğin az insanlı muhteşem mekan.
basit bir yüzücü gözlüğüyle suya dalın ve balıkların güzelliğine aşık olun. su biraz(birazdan çok daha fazla) soğuk ama sıcaktan bunalmaktan iyidir.
çok güzel kamp alanları bulunan, doğası ve deniziyle ülkemizde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.
çanakkale ilinde bulunan sessiz sakin ve mütevazı yer. özellikle kadırga koyu muhteşem. suyu tertemiz cam gibi olmasıyla birlikte biraz soğuk fakat temmuz sonu ağustos gibi biraz daha ısınıyor. insanları sıcakkanlı genelde kamp alanlarını işletenler yerliler ve bu yüzden samimi ortam olduğunu düşünüyorum. gitmişken behramkaleye de çıkmanızı tavsiye ederim.
spotify'da 2000'ler şarkılarının bulunduğu playlistimin adıdır.
Assos antik kenti Harika bir yer özellikle içindeki müze görülmesi gereken bir yer müthiş heykeller var 🤙🏻🤙🏻🤙🏻