aşağıbakmayacağız

#aşağıbakmayacağız

boğaziçi üniversitesi öğrencileri kendi hallerinde yürürken polis tarafından yöneltilen "terbiyesizler" ve "aşağı bak" ifadeleriyle gözaltına alınmaları üzerine tepki olarak twitter gündemine oturan etiket.

sizi bitirecek olan bu kuyruk acısı işte.
kaynak
boğaziçi öğrencilerine karşı görevini kötüye kullanmaktan çekinmeyen vicdansız polisler tarafından gerçekleştirilmiş kabadayılık göstergesine verilen tepki htagi.
herkes gücünün yettiğine .
cesaretlerine hayran kaldığım ve sonuna kadar desteklediğim öğrencilerin bu şekilde hukuksuz bir eylemin içine çekilmesi insan haklarına aykırıdır!
genciz ve buradayız demekten yorulmayacağız. ablukaya alan, şiddet uygulayan, hakaret eden ve bunun artarak gerçekleşmesini sağlayan erk hiyerarşisinin karşısında durmaktan da vazgeçmeyeceğiz. “benzer şeyler bu ülkede çok yaşandı” diyip köşelere de çekilmeyeceğiz.
barışçıl bir protesto içinde olan gençler ve silahlarına sarılmış iktidar. bu tabloda güçsüz olan biz değiliz.
öğrencilere karşı çatıya keskin nişancı yerleştirecek kadar gözleri kararmış yönetime karşı, dik duruşun ifadesidir. #aşağıbakmayacağız #boğaziçiablukada
Haklarını savunan Boğaziçi öğrencilerinin başlattığı tag. Eylem bir insan hakkıdır ve bu haklarını kullandıkları için insanların kötü muameleye maruz kalması gerçekten rahatsız edici bir durum.
sadece bir cümleden çok ötesidir. böyle zihniyetlere, baskılara, dar kafalılıklara pay verilmeyeceğinin kanıtıdır.