alpay şalt

türkiye'nin en iyi bateristlerinden biri olan güzel insan. yüksek sadakat'le çaldı uzun süre. gür akad'la iyi ikili oluyorlar, dinlemeye doyamazsınız. sanatını konuşturduğu pek çok örnek verebilecek olsam da bugün daha popüler olanlarından birini seçeceğim ben seni arayamam
hatrı sayılır bir müzisyen ve kıymetli bir eğitmen kimliği taşıyan alpay şalt 2007 yılında müzik hayatını noktalamıştır.

alpay şalt’ın türkiye’nin ilk hard rock albümünü çıkaran whisky ile çalmış, türkiye’nin en önemli gitaristlerinden biri olan cem köksal ile birçok kayıt ve konser gerçekleştirmişti. dünyanın en önemli rock solistlerinden joe lynn turner ile de bu dönemde aynı sahneyi paylaşmıştır. yüksek sadakat grubu ile de çalışmıştır.
Ülkemizin yetiştirdiği en iyi rock davulcularından biridir. Aynı zamanda, çok babacan ve yardımsever bir insandır. Bizim tanışmamız 2005 yıllarında dayanıyor, daha yeni yeni enstrümanıma hakim olmaya başlamışım, Cem Köksal ve Joe Lynn Turner konserinin alt grubuyuz. Alpay abi ve Çağatay abi, bizi baya desteklemiş, tüyo vermiş, resmen abilik yapmışlardı. Daha sonra müzik dükkanında ziyaret etmiştim birkaç kez. Yetenekli ve tecrübeli insanların, size cesaret vermesi, tecrübelerini paylaşması, size destek olması çok önemlidir, o yüzden Alpay şalt ın yeri bende çok ayrıdır.