alaçatı

/ 3
fazla medyatik bir o kadar da fotojenik lokasyon. mekan fiyatları aşırı uç, insanlar genelde birbirlerini eziyorlar, yaz akşamları ezilmeyi göze alarak gitmeli.
bana kalırsa maksimum 2 gün geçirilmelidir. 3. gün tekrara düşersiniz. starbucks da açıldığına göre gelsin pelinsular gitsin berkecanlar.

edit: gündüz vakti giderseniz sokaklarda fotoğraf çektiren çokça gelin ve damat görebilirsiniz
oldukça popüler bir mekana dönüşen, pelinsu ve berkecanlardan geçilmeyen bir gezi yeri. bunları bir kenara bırakırsak renkli renkli çiçekleriyle, evlerin yapısıyla oldukça güzel bir yer. içerdeki cafe, restaurant veya esnafa bakacak olursak mekanlar dışardan dizayn olarak çok kaliteli ama fiyatlar da oldukça tuzlu. sonuca bağlarsak bir gün gidilip güzel bir gün geçirilebilecek, çeşmede bulunan yer.
gidip görülesi ve kısa süreli tatil yapılası yerdir. geceleri genelde çok rüzgarlı oluyor yanınıza bir tane ceket alın. şahsen ben ağustos ortasında üşüdüğümü bilirim
pahalı fiyatlı mekanların olduğu kadar uygun fiyatlı işletmelerin de olduğu mekan. o yüzden alaçatı pahalıdır söylemi çok gerçekçi değil. Tabii bir turist gibi gezerseniz pahalı mekanlara oturmanız kaçınılmaz.
yaz aylarında çok kalabalık olduğu doğrudur fakat eylülden itibaren güzelleşmeye başlar ta ki diğer haziran ayına kadar.
hiç bir espirisi olmayan saçma sapan pahalı olan gidilmemesi gereken bir yer
Katıldığım bir antik yunan kazısında kazı alanına kendimizi eskişehirde sanıp herkese 5şer tane lahmacun söyleyip sonra hesapın içinden çıkamadığımız canım memleketimin cennet köşesi burdan saygıyla anıyorum o lahmacuncuyu 👌
oldukça overrated ve gereksiz pahalı bir yer. 200 liraya hamburger satılan "güzide" beachleri var.
muhallebisici diyerek başlığı tamamladım şuan istemsiz şekilde.
Fotoğraf tutkunlarının gitmesi gereken bir yer dar sokaklarda o kadar fotoğraflık malzeme var ki insan kendinden geçiyor 😂
/ 3