aklınızda kalan en etkileyici film

benim aklımda kalan en etkileyici film titanik. ya sizinkiler neler?
The Man From Earth

Eksik gördüğüm yanları var ve bu durum beni filme daha çok çekiyor.
Bence (bkz: naked) akılda kalan güzel diyaloglara sahip bir film.

çilekli link .
ilk izlediğim porno filmdir. sirkeci’de doğubank’ın bir arka sokağından şekilden şekile girdikten sonra almayı başarmıştım. 5-6 farklı sahneden oluşan bir filmdi. ilk sahnesi bir mutfakta geçiyordu. aceleyle kahvaltı yapan bir adam vardı. karısı/sevgilisi yanına gelip ayartmaya çalışıyordu. adam her ne kadar işe gideceğim vs. dese de olay orada kopuyordu. bir diğer sahnede esmer bir hatuna 3 adam yatta dalıyordu. kadının adı tiffany’li bir şeydi. hafif kızılderelilere benzeyen esmer tenli bir kadındı. aradaki diğer sahneleri unuttum ama son sahne böyle ormanlık, kayalık bir yerde geçiyordu. hava soğuk olmasına rağmen olayı orada çeviriyorlardı. kadının üstünde kırmızı şişme mont vardı hatta. cd’nin etiketi avseq01.dat olduğunu, bir de sahnelerin biri başlarken cheating housewife yazısını biliyorum o kadar. filmi hatırlayan arşivciler yeşillendirise sevinirim.

edit: imla
Forrest gump tır.tom hanks'in zihinsel engelliyi oynayarak muhteşem bir ise imza attığı ve aldigi oscar ödülü ile çabalarının karşılığını almıştır. bize iq su 75 olan birinin neler yapabilecegini gostermistir.
The Beach

Film Tayland'da bir adada geçmektedir. Filmde yaşanılanlar mümkün değil gibi gözükse de pek tabiki de mümkündür efenim. Senaristin Rainbow buluşmalarına katıldığını düşünmekteyim. Hippie geleneğinden etkilenmiş bir filmdir. Filmin bir benzerini yaşadım. Tabiki de harita bulmadım ama wp konum attılar :)