after life

ricky gervais'in başrolünde oynadığı (bkz: netflix) dizisi. henüz iki bölüm izledim ancak bana fazla depresif geldi. şimdilik hayattan soğumak istemediğim için bıraktım ama belki devam ederim.
"Acının tatlı tebessümü' olarak özetlenebilecek Ricky gervais dizisi. Tam bir roller coaster. bir anda en derin acılarınızı hissettirip size büyük bir darbe vurup yıkarken sadece 60 saniye sonra kahkahalara boğabilir. Favori karakterim manyak psikolog ve vermiş olduğu garip ancak gerçekçi tavsiyeler.
Eşine aşık bir adamın O'nun kaybı ile yaşadığı depresyon ve bundan isteyerek olmasa da çıkmaya çalışmasını anlatan muhteşem dizi. Tambury isminde ufak bir kasabanın yerel gazetesinde çalışan Tony aslına bakarsanız eşinin ölümünden önce bile herkesin içten içe ya da açık açık gıcık olduğu bir tip. Eski görüntülerde izlediğimiz, Lisa'ya yaptığı absürt şeyler insanı sinirlendirebilecek cinsten, fakat aralarındaki sevginin ne kadar yoğun olduğunu çok iyi anlattığı için rahatsız etmiyor. Mezarlık sahnelerindeki muhabbetler şahanedir, 3. Sezonu ile final yapmıştır.

--- spoiler ---
Son bölümde Tony'nin gözleri dolu halde kanserli çocuğa gülümsemesi ciğerimi dağladı, finalinde de kendi yalnızlığını kabullenip herkesi birbiri ile eşleştirerek hikayesini tamamladı.
--- spoiler ---