abartılan sokak hayvanları duyarı

cevaplanabilir entry
kimse duyarsız olsun demiyorum ama gereksiz duyar kasmayı bırakalım artık hanginiz gelişmiş ülkelerde sürü halinde şehirlerde gezen köpekler görüdünüz? bu işin sonu yok
insanlar daha kötü bla bla ile gelmeyin
tüm bu duyarlılıklara, sosyal sorumluluk projelerine ve tepkilere rağmen hala belli aralıklarla hayvanlara eziyet, işkence hatta cinayet videoları ve olayları görüyorsak abartılmayan duyardır.
Sokak hayvanlarını ben de çok seviyorum besliyorum tedavi ettiriyorum vesaire ama konuya ben de katılıyorum. Ailemin yaşadığı yer tam merkezi değil biraz da şehrin dışında kalan ve arsaların müteahhitlere verilmesiyle bağ bahçe olan yerlerin sitelere dönüştüğü bir muhitte. Yazık hayvanların yaşam alanıydı oralar. Ama bahsekonu sitelerin bitiminde tarım arazileri ve yakın mesafede köy var. Yürüme mesafesi işlerine gidiyor insanlar. Ve hemen hemen her akşam yoldan geçen birine muhakkak saldırıyorlar. Site içerisinde yaşayan ve yoldan geçen vatandaşa üst perdeden seslenen kişiler sürekli saldıran hayvanlardan daha saldırgan ifadelerde bulunuyorlar. Garip bir denge kurulmuş gidiyor. Hayvansever olmakla insana saygı duymamak arasında kalmış kişiler var.