abantrail

Edit: @3 haklı, yazdığını okuyunca hatırladım ''imam'' ve ''drift'' kelimeleri aydınlattı beni. yanlış bahsetmişim size bu anlattığım 2. abantrail eylül 2015.
interrail türkiye'nin gelenekselleşen etkinliklerinden biridir. her abantrail etkinliğine gittim ancak hiçbiri birincisi gibi olmadı. bende en çok etki bırakan birinci abantrail(2015 diye hatırlıyorum) ve kış kampı(gece-18 dereceyi gördük)(2017) olan en son düzenlenen abantrail etkinliğiydi. size birincisinden bahsetmek istiyorum; grup olarak sanırım ilk kez bu kadar kalabalık bir etkinlik yapılmıştı ve katılım beklenenin baya üzerindeydi (yaklaşık 450 çadır hatta fazla da olabilir). sabahtan otostopla çıktık yola öğlen kamp alanına vardık ve adımımızı atar atmaz ateş başında oturmuş 10-15 kişi birden hoş geldiniz diye bağırıp gülümseyerek karşıladılar. tabi böyle olması ortama kolay ısınmamızı sağladı hatta çantaları bir kenara bırakıp çadırı kurmadan önce onların yanına oturduk sohbet muhabbet sanki herkes birbirini kırk senedir tanıyor öyle dostane bir muhabbet dönüyor. tabi bu arada gelenlere de aynı şekilde hoş geldiniz deyip buyur ediyoruz. bir süre sonra kalktık çadırı ve eşyaları ayarladık yerleşme işini bitirdik. önümüze çıkan herkesle tanışıyor sohbet ediyorduk. orada o kadar kısa sürede öyle güzel bir ortam oluştu ki anlatamam. akşam oldu 3-4 tane büyük ateş yakılmış yer yer ufak ateşler var bizde her ateş başına gidiyoruz sırayla bir yerde saz çalıyorlar bir yerde gitar bir yerde dans ediyorlar bir yerde hoparlörü almış eğleniyorlar kimisi de oturmuş sadece sohbet ediyor. Sabah oluyor ara ara gelin buyurun beraber kahvaltı yapalım sesleri geliyor erzağı olan olmayan fazla gelen az gelen herkes her şeyi paylaşıyor. derken bu güzel iki gecelik hafta sonu kampı yavaş yavaş son buluyor insanlar toplanıp gitmeye başlıyor yavaş yavaş. giden herkesi sarılarak uğurluyoruz. Görsele bıraktığım fotoğraf ise 2-3 gün sonra bir gazetenin ekinde çıktığımız o günden kalan muhteşem fotoğraftır. o günü kelimeye dökmek zor özetin özetini çıkardım bu yazıyı yazarken. umarım etkinlikler bu çizgide bozulmadan devam eder ve umarım sizde bir gün katılabilirsiniz.
abantrail - peynirlifayans-c39NU abantrail - peynirlifayans-3KFAK
ilk bolu abantrail ekim 2014 te yaklaşık 100 110 kişiyle gerçekleştirilmiştir. sağanak yağmurun altında şarkılar türküler eşliğinde 2 gün konaklanıp, köyün imamıyla drift yapılmıştır.
ekim 2016 kampındasınız.yaklaşık 2000 kişi var . bir oba gibi her yere yayılmış bir sürü çadır ve ateş var . gece olmuş karanlık çökmüş sadece her çadır önündeki ateş aydınlatıyor obayı. ve oda ne oradan biri bağırıyor aaaauuuuuuuuu diyerek, sonra yan çadır uluyor, ardından göl kenarındaki uluyor ,railciler durur mu 2000 kişi birden aaaauuuuuu aaauuuuu diye bağırıyor. tepeden biri baksa yüzüklerin efendisindeki ork sürüsü zanneder adeta.işte bu kampın en güzel anlarından biridir .
çığ gibi büyüyen interrail türkiyenin kampı insanlara sevdiren, her yıl bir öncekine göre katılımcıların biner biner arttığı en güzel anıların yaşandığı hatta bir çok kampçının ilk durağı olan etkinlik.
Kamp bitiminden sonra alandan gitmeyenlerin ilkel insan gibi sağ da sol da kalan erzakları toplayıp, ortak mutfak temelinin atıldığı yer.
(bkz: gönüllü etkileşim)
Abantraile 1-2 gün önce gidip kanptqn sonra ayrılındığında samimiyet kusturan etkinlik
ilk abantrailde unutulmaması gereken olaylardan birisi de, bir çocuğu atın kaçırmasıydı sanırım. yazık, at yorulmuş ahıra gitmeye çalışıyordu.
en sevdiğim kamp etkinliğidir. kışın yapılan abantrail candır.
1 çuval odunla gidip akşam olunca "biz üşüdük, döneceğiz odunumuzu size bırakalım" diyenlerin verdikleri odunlarla 5 çuval oduna sahip olduğumuz interrail kampı.