9 kere leyla

Elçin Sangu, Demet Akbağ ve Haluk Bilginer'in oynadığı bir Netflix Türkiye yapımıdır.
Bugün izleyip hoş ve keyifli bulduğum yapım. Mor renk yoğunluğu fazlaca hoşuma giden bir detaydı.
ezel akay’ın netflix için çektiği film. kadro güzel, renkler yine dikkat çekici, konu gündeme dair... izlenebilir, iyi ya da kötü diyemem, arada kaldım bu konuda. keşke neredesin firuze’yi aratmayacak bir film yapsa da izlesek...
kadroyu görünce büyük bir hevesle başlayıp, 2.vakadan sonra tüm filmin aynı tempoda gideceğini anlayıp, sıkılıp ne yazık ki kapattığım film.

ezel akay'ın olup da, iki mükemmel baş role sahip bir film ancak bu kadar başarısız ilerleyebilirdi sanırım.
Ezel Akay'ın Netflix için çektiği film değildir, sinema salonları için çekilmişti fakat pandemi sebebi ile vizyona giremediği için Netflix yayın haklarını aldı. Bu arada film benim için gerçekten kötüydü, yarıda bırakmamak için elimden geleni yaptım, telefonumla uğraştım, kalktım bir şeyler aldım yemek için ama yine de bitiremedim. Fazla renk her zaman iyi değildir, Wes Anderson değilseniz...
haluk bilginer ve demet akbağ gibi profesyonel oyuncuları barındırdığı için harika olacağını düşündüğüm fakat imdb 3,9 puanı nedeniyle halen izlemekten korktuğum 2020 yapımı türk komedi filmi.
ezel akay'ın kendisini ezop olarak nitelendirdiği bir film daha. pek çok insan kötü eleştirilere boğsa da, vermek istediği mesajı göze parmak çalarak yapsa da film için o kadar da kötü denmesi kabul edilemez. sebeplerine gelelim:

--- spoiler ---
her şeyden önce, bunun bir mizah filmi olduğu unutulmamalı. ambulans ekibinin hep aynı sulu tipler olmasıyla dahi bunu anlayabiliriz. dahası haluk bilginer'in kendi zihni içerisinde kendi diğer benlikleriyle yaptığı düetler resmen efsane niteliği taşıyorlardı. elbette bu film on yıllar sonra hatırlanacak bir film olmayabilir fakat ezel akay'ın güzel noktalara değinip eğlendirdiğini de kimse inkar edemez.
--- spoiler ---