3 eylül 2019 netflix'in türkiye'den çekilmesi

Bu sabah itibarı ile RTÜK'e yeni Yönetmelik kapsamında İnternet lisansı için başvuran 253 şirket arasında Netflix Türkiye yok. son açıklanan rtük sansürü nedeniyle büyük bir ihtimal netflix türkiye'den çekildiğini açıklayacak. emeği geçen herkesin allah belasını versin.
her güzel şeyin bir gün bitermiş lafının net örneğidir. türk kanallarının leş, boktan dizi, film ve programlarından kurtulmanın tek yolu iken bu da çekip gidiyor.
topluma fayda sağlayacak, mutlu olmasını, kaliteli hizmet almasını sağlayacak herşeyi engelleyin. über gitti, şimdi bunda böyle bir ihtimal var. bırakın bizi leş, katil taksicilere, aşiret olayları, silahlı, kavgalı, tecavüzlü dizilere.
Akıllara hepiniz çıkın bu ülkeyi temizleyeceğim diyen, hortumlu teyze karikatürünü getirmiştir. Teyze gel temizle de kendimize gelelim bu ne böyle.
dün netflix türkiye hesabından atılan tweetle gerçek olmadığı ifade edilen haberdir;
buyrunuz

çekilmeyecek gibi duruyor ama ne oranda sansür uygulanacak, izlemeye devam edilecek hali kalacak mı muallak...
dünyada netflix'i en ucuz kullanan ülke bizmişiz. kaynak

adamlara vergi yasla bu da yetmiyor gibi dilediğin zaman para koparmak adına sansür getir, türkiye'den çekilse haklılar.

sonra efendim niye korsanla mücadele edemiyoruz...
resmi kaynaklardan da gelen bilgiler doğrultusunda doğru olmayan bir haberdir. yalnız sansür uygulamaya başlanırsa büyük ihtimalle belli bir kitleyi kaybedecektir.

netflix türkiye twitter hesabı