2021 azerbaycan gp

özellikle son 4 turu uzun süre unutulmayacak efsane bir yarış olmuştur. yarışın önemli bir kısmını lider ve rahat şekilde sürdüren max verstappen'in son 3 tur kala sol arka terliğinin patlaması sonucu bariyerlere çarptı ve yarışa veda etti. sonrasında güvenlik aracı ve kırmızı bayrak kararları sonrası yaklaşık 25 dk sonra tekrar başlangıç kararıyla devam eden yarışın start finish düzlüğünün sonundaki ilk virajda polede başlayan hamilton frenlerini kitledi ve kaçış alanına giderek sonunculuğa geriledi. verstappen'den aldığı liderliği kaybetmeyen perez redbull ile ilk grand prix zaferini elde etmiş oldu. son podyumunu 2020 türkiye gp'de gören s.vettel ise 2. olurken 3. sırada genç p.gasly yer aldı.
yine tam hamilton balı bir yarış sonu izleyecek gibi olmuşken bu sefer işlerin tersine döndüğü yarış olmuştur. redbull hala markalar ve pilotlar yarışındaki avantaja sahip.
sezon daha uzun, kazanılacak çok puan var ama gördüğüm kadarıyla bu sene hamilton meşhur şansını kaybetmiş gibi. ferrari bugün belki umduğunu bulamadı ama mücadeleye tat katmaya kesinlikle devam edecekler.
uzun ve sert virajlarla dolu bir pistte yapılan ve 3 pilotun yarışı tamamlayamadığı gp olmuştur.
Her iki pilotun da sol arka lastiğinin patlaması bana garip geldi, sonuçta bu lastikler rastgele takılmıyor fabrika çıkışından itibaren takip ediliyor muhakkak araştırılacaktır. Ağlayan güzel Hamilton'un çarşıya gittiği an havaya fırlayıp ahahahahaha diye kahkaha patlattım. Bu arada Bottas abi artık bırak bu işi git Russell gibi bir genç varken seni o koltukta görmek hoşuma gitmiyor.